Novinky - 10.11.2017


Spustenie prevádzky nových trolejbusov 2017

Mesto Žilina a Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. pokračujú v obnove vozidlového parku, ktorá sa začala už v roku 2012 a 2013, kedy bola postupne spustená prevádzka 10 nízkopodlažných trolejbusov značky ŠKODA 30Tr SOR a ŠKODA 31Tr SOR a následne bolo v roku 2014 uvedených do prevádzky päť nízkopodlažných trolejbusov rovnakej značky. Zatiaľ posledná obnova vozidlového parku prebehla koncom roku 2014 nákupom piatich kusov nízkopodlažných autobusov značky SOLARIS Urbino 12.

V súčasnosti tak prebieha, v poradí už štvrtá, etapa obnovy vozidlového parku, v podobe nákupu 15 nízkopodlažných trolejbusov. Konkrétne ide o 12 kusov kĺbových trolejbusov značky ŠKODA 27Tr-Solaris a 3 kusy sólo trolejbusu ŠKODA 26Tr-Solaris. Keďže oba typy trolejbusov majú v Žiline svetovú premiéru, museli pred samotným uvedením do prevádzky absolvovať homologizačný proces (viac informácií tu).

Dňa 6.11.2017 bol Ministerstvom dopravy a výstavby SR schválený nový typ trolejbusu ŠKODA 27Tr-Solaris na prevádzku na trolejbusových dráhach v SR. 

Pri tejto príležitosti pozývame všetkých cestujúcich, obyvateľov mesta a priaznivcov MHD na slávnostné spustenie, ktoré sa uskutoční dňa

21. novembra 2017 o 10:30 hod.

v priestoroch trolejbusového depa na Kvačalovej ulici 2 v Žiline.

Na konci programu bude pre zúčastnených pripravená prezentačná okružná jazda mestom, počas ktorej si budú môcť cestujúci vychutnať jazdu novým nízkopodlažným trolejbusom ŠKODA 27Tr-Solaris.

Tešíme sa na Vašu návštevu. 

- DPMŽ -

Projekt „Nízkopodlažné a energeticky úsporné trolejbusy a trolejbusy s pomocným pohonom pre Žilinu“ je spolufinancovaný Európskou úniou.

 

Dokumenty na stiahnutie:

Naspäť

Ako vnímate zmenu trasy nočnej linky č. 50 v smere z Vlčiniec na železničnú stanicu?


Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.