IDS ŽSK

Dňa 10. 7. 2022 bol spustený Integrovaný dopravný systém Žilinského samosprávneho kraja (IDS ŽSK), ktorý predstavuje spojenie viacerých druhov verejnej osobnej dopravy. V praxi to znamená, že cestujúci, ktorí využívajú verejnú osobnú dopravu, budú môcť cestovať s jedným cestovným lístkom rôznymi dopravnými prostriedkami - vlakom, prímestským autobusom aj mestskými vozidlami v Žiline, Čadci alebo Kysuckom Novom Meste.

Ide o pilotný projekt (I. etapu) zavedenia integrovanej dopravy v Žilinskom kraji, do ktorého sa v prvej fáze, okrem Dopravného podniku mesta Žiliny s.r.o., zapojila aj Slovenská autobusová doprava Žilina, a.s. a Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.

IDS ŽSK pokrýva územie Rajeckej doliny, mesta Žilina a územie Kysúc po mesto Čadca. Organizátorom IDS ŽSK je spoločnosť Integrovaná doprava Žilinského kraja, s.r.o., ktorej zriaďovateľmi sú Žilinský samosprávny kraj a mesto Žilina.

 

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE 

Všetky potrebné informácie týkajúce sa fungovania Integrovaného dopravného systému Žilinského samosprávneho kraja nájdete na tomto odkaze.

 

Zaujímavé odkazy:

Schéma tarifných zón IDS ŽK 

Cenník cestovných lístkov IDS ŽK

Prepravný poriadok IDS ŽSK

Navštívili ste už naše nové predajné miesto na Ul. republiky 16?


Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.