O spoločnosti

Takmer osemdesiatpäťtisícové krajské mesto Žilina sa rozprestiera na severozápade Slovenska. Je rozvinutým priemyselným, obchodným, kultúrnym, a vzdelávacím centrom SR. (www.zilina.sk)

Mestskú hromadnú dopravu v tomto meste zabezpečuje Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. od 1.11.1993. Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. je spoločnosťou, v ktorej má mesto Žilina 100% podiel. DPMZ

K 1.2.2021 mal podnik 260 zamestnancov. Vo svojom vozidlovom parku má 44 trolejbusov a 42 autobusov. Prevádzka MHD je vykonávaná na 8 trolejbusových a 11 autobusových linkách (+2 zamestnanecké linky - viď nižšie). Denné dopravné výkony predstavujú nasledovný počet kilometrov:

v pracovný deň T-Busy 6 115 km
  A-Busy 5 958 km
v sobotu-nedeľu T-Busy 3 580 km
  A-Busy 2 684 km

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. prevádzkuje 2 vozovne. Trolejbusová vozovňa je spolu s administratívnou budovou situovaná v mestskej časti Závodie, na ulici Kvačalova. Autobusová vozovňa, spolu s priestormi údržby a opráv, je situovaná na Košickej ulici. V centre mesta sa nachádzajú aj 2 predajné miesta, v ktorých sú zákazníkom poskytované služby pre cestujúcich, ako je predaj cestovných lístkov, personifikácia a dobíjanie jázd na čipové karty, predaj cestovných poriadkov, vydávanie preukazov na zľavu, poskytovanie informácií o doprave a pod. Paletu služieb dopĺňajú predajné automaty na papierové cestovné lístky v počte 45 ks. Všetky sú schopné vytlačiť viac druhov lístkov.

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. je jedným z dopravcov, ktorí zabezpečujú prepravu zamestnacov spoločnosti KIA motors Slovakia, MOBIS Slovakia a ďalších pridružených spoločností do ich výrobných závodov v Tepličke nad Váhom. Na tieto účely slúžia zamestnanecké autobusové linky č. 25 a 35.

Vo svojom vozidlovom parku má Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. aj zájazdový autobus, ktorým vykonáva medzinárodnú i vnútroštátnu nepravidelnú autobusovú dopravu. 

Dokumenty na stiahnutie:

SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.