Novinky - 12.11.2012


Nové trolejbusy v Žiline

V uliciach Žiliny je od dnes možné vidieť nový typ trolejbusu, ktorý Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. obdržal na základe rámcovej dohody na desať kusov zo Škody Electric a.s. Ide o prvý kus trolejbusu ŠKODA 31 Tr SOR, ktorých bude celkovo 7 kusov. Súčasťou dodávky budú ešte 3 kusy trolejbusov ŠKODA 30 Tr SOR.

V najbližších dňoch sa bude tento trolejbus objavovať v uliciach ešte stále v režime "Skúšobnej jazdy", keďže je potrebné zabezpečiť preškolenie vodičov. Ďalšie trolejbusy zo spomínanej dodávky budú do Žiliny postupne dodávané v priebehu celého novembra a ešte aj začiatkom decembra. Predpokladané zahájenie prevádzky týchto trolejbusov aj s cestujúcimi je naplánované v druhej polovici decembra.

Veríme, že týmto krokom sa trolejbusová doprava v Žiline skvalitní a pre cestujúcich zatraktívni. Nakoľko ide o celonízkopodlažné trolejbusy, začína sa proces, ktorý postupne mestskú trolejbusovú dopravu priblíži k štandardom, ktoré sú pre ostatné európske mestá samozrejmosťou. Veríme, že cestujúca verejnosť kvality takejto prepravy ocení už čoskoro.

DPMŽ

Fotogaléria k novinke:
Prvý nový trolejbus ŠKODA 31 Tr<br/>DPMŽ Prvý nový trolejbus ŠKODA 31 Tr<br/>DPMŽ Prvý nový trolejbus ŠKODA 31 Tr<br/>DPMŽ Prvý nový trolejbus ŠKODA 31 Tr<br/>DPMŽ Prvý nový trolejbus ŠKODA 31 Tr<br/>DPMŽ Prvý nový trolejbus ŠKODA 31 Tr<br/>DPMŽ

Naspäť

Ako hodnotíte osadenie elektronických zastávkových LED panelov na 50 zastávkach MHD?

Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.