Novinky - 13.05.2021


Aktivácia predplatného cestovného lístka a elektronickej peňaženky

Vážení cestujúci,

od 1. apríla 2021 je v platnosti nová tarifa MHD a rovnako od tohto dátumu je spustený aj e-shop na webovej stránke dopravnakarta.dpmz.sk. Ten ponúka široké možnosti nákupu a správy dopravných kariet, ako aj predplatných a elektronických cestovných lístkov.

Z dôvodu neustáleho pribúdania prípadov, kedy cestujúci cestujú s "neaktivovanou" dopravnou kartou resp. predplatným cestovným lístkom (PCL) alebo elektronickou peňaženkou (EP), by sme chceli touto cestou upozorniť na správnu a včasnú aktiváciu.

Aktiváciu PCL alebo EP je nutné vykonať vždy po nákupe prostredníctvom e-shopu a to vložením dopravnej karty do označovača cestovných lístkov, ktorý sa nachádza vo vozidle MHD. Týmto úkonom sa do dopravnej karty fyzicky "nahrajú" údaje o PCL alebo EP a až od tohto momentu je zakúpený PCL alebo EP aktívny a pripravený na používanie. Vzhľadom na to, že cestovanie s neaktivovaným PCL alebo EP je považované za "čiernu jazdu", na ktorú sa viažu sankčné úhrady, je potrebné dbať na samotné aktivovanie PCL alebo EP.

A aj keď je daný úkon veľmi jednoduchý, pripravili sme pre vás (video)návody, ktorých odkazy nájdete pod článkom.

Pozn.: V prípade, že ste si kúpili PCL alebo EP na predajnom mieste, tak aktivácia na označovači cestovných lístkov vo vozidle už nie je nutná (pretože samotný prenos údajov o PCL a EP prebehol už pri nákupe na predajom mieste).

Videonávod na aktiváciu PCL a EP
Textový návod na aktiváciu PCL a EP

- DPMŽ -

 

 

Naspäť

Ako vnímate zmenu trasy nočnej linky č. 50 v smere z Vlčiniec na železničnú stanicu?


Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.