Novinky - 02.04.2021


Spustenie platby platobnou kartou v autobusoch

Vážení cestujúci,
tak ako sme avizovali, intenzívne pracujeme na spustení platby kartou za nákup elektronického cestovného lístka (eCL) vo vozidle MHD.
 
Technický problém, ktorý vznikol na strane dodávateľa, bol odstránený v označovačoch inštalovaných v autobusoch, a tak od zajtra (3. 4. 2021) môžete v autobusoch zaplatiť za nákup eCL platobnou kartou alebo zariadením s NFC (mobilný telefón, smarthodinky apod.). Akceptované sú aj platby typu Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay alebo Fitbit Pay.
 
Autobus, v ktorom bude možné zaplatiť platobnou kartou, bude označený nálepkou (viď foto nižšie), ktorá sa nachádza na okne  pri dverách so (žltým) označovačom určeným pre platbu platobnou kartou.
 
 
Vzhľadom na to, že odstránenie chyby, ktorá vznikla na strane dodávateľa, predstavuje veľmi náročný a zdĺhavý proces, platbu kartou v trolejbusoch spustíme v priebehu budúceho týždňa (6.4. - 9.4.2021). O spustení vás budeme informovať.
 
Všetkým cestujúcim sa týmto spôsobom ospravedlňujeme za komplikácie pri cestovaní. 
 

UŽITOČNÉ ODKAZY

Všetky podstatné informácie o platbe kartou, ako aj iné praktické informácie a návody týkajúce sa novej tarify a e-shopu nájdete na nižšie uvedených odkazoch:
 
Najčastejšie otázky 
Návody 
Výmena papierových cestovných lístkov 
Platnosť starých čipových kariet 

 

Fotogaléria k novinke:
Dvere autobusu označené nálepkou pre platbu platobnou kartou<br/>DPMŽ Nálepka informujúca o možnosti platby platobnou kartou<br/>DPMŽ Označovač s možnosťou platby platobnou kartou<br/>DPMŽ

Naspäť

Ako vnímate zmenu trasy nočnej linky č. 50 v smere z Vlčiniec na železničnú stanicu?


Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.