Novinky - 26.03.2021


Spustili sme predpredaj nových dopravných kariet

 Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. spustil dňa 26. 3. 2021 elektronický predpredaj nových dopravných kariet, prostredníctvom nového e-shopu dopravnakarta.dpmz.sk. Týmto krokom reagujeme na blížiaci sa termín spustenia novej tarify (1. 4. 2021), kedy súčasná čipová karta bude v plnom rozsahu nahradená novou dopravnou kartou. Nosičom dopravnej karty budú nové karty štandardu MIFARE DESFire EV3.

Na elektronické vybavenie dopravnej karty je potrebné byť registrovaný resp. mať vytvorený účet na e-shope (všetky odkazy nájdete nižšie). Po registrácii je potrebné požiadať o vystavenie dopravnej karty a následne si kartu pridať k účtu. Účet môže mať vytvorená iba osoba staršia ako 16 rokov tzn. dopravné karty pre deti do 16 rokov musí spravovať ich zákonný zástupca (rodič). Z uvedeného vyplýva, že k jednému účtu môže mať cestujúci pridaných viacero dopravných kariet a pohodlne ich spravovať prostredníctvom jedného účtu. 

Cena dopravnej karty je 5,50 €. Cestujúci si môže vybrať spôsob doručenia a to buď formou osobného odberu na predajnom mieste (0 €) alebo doručenia poštou v cene 3,50 € (1 € manipulačný poplatok + 2,50 € poštovné). Pri platbe v e-shope si cestujúci môže vybrať medzi online platbou kartou alebo formou okamžitej platby, tzv. platobným tlačidlom piatich slovenských bánk.

V prípade, že cestujúci v súčasnosti vlastní čipovú kartu kratšie ako 2 roky tzn. čipová karta je v záručnej dobe, môže využiť možnosť vybavenia novej dopravnej karty za zvýhodnenú cenu 2 €. Vybavenie dopravnej karty za zvýhodnenú cenu je možné vykonať iba osobne na predajnom mieste, pričom osobné vybavenie dopravnej karty na predajných miestach bude spustené dňa 1. 4. 2021.

Nákup predplatného cestovného lístka a dobitie kreditu na elektronickú peňaženku prostredníctvom e-shopu bude spustené dňa 1. 4. 2021. Tento sortiment predplatných cestovných lístkov a elektronická peňaženka bude na stránke e-shopu sprístupnený až 1. 4. 2021.

 

WEBOVÉ ODKAZY

- DPMŽ -

Naspäť

Ako vnímate zmenu trasy nočnej linky č. 50 v smere z Vlčiniec na železničnú stanicu?


Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.