Novinky - 17.02.2021


Spúšťame nové on-line aplikácie vyhľadávania

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. dňa 17. februára 2021 spustil novú webovú informačnú aplikáciu pre cestujúcich - mybus.dpmz.sk a mobilnú aplikáciu MyBus. O funkciách a prínose nových aplikácií informuje konateľ a riaditeľ dopravného podniku Ing. Ján Barienčík, PhD.

Webová informačná aplikácia

Webová informačná aplikácia (mybus.dpmz.sk) ponúka modernú a inteligentnú formu vyhľadania spojenia, a preto priamo nahradila off-line vyhľadávač na internetovej stránke dpmz.sk.

Okrem zastávkového cestovného poriadku a cestovného poriadku liniek môžu cestujúci plnohodnotne využívať vyhľadávač spojenia v režime on-line. On-line vyhľadávač okrem vyhľadania optimálneho spojenia, napr. jednoduchým spôsobom výberu ľubovolných bodov na mape, ponúkne informáciu o aktuálnom meškaní spojov a cestujúci týmto spôsobom získajú reálnu predstavu o príchode spoja na zastávku.

V rámci vyhľadávača spojenia je k dispozícií aj ďalšia užitočná funkcia tzv. virtuálny zastávkový panel. Ten sa zobrazí po kliknutí na vybranú zastávku a ponúka aktuálne informácie o časoch odchodov spojov z danej zastávky. 

Druhou najväčšou novinkou sú on-line mimoriadne dopravné informácie. Prostredníctvom webovej informačnej aplikácie budú cestujúci okamžite informovaní o aktuálnych mimoriadnych situáciách týkajúcich sa MHD napr. o plošnom meškaní spojov, výlukách, ale i zmenách cestovného poriadku apod. Informačný záber on-line mimoriadnych dopravných informácií je naozaj široký, a preto som presvedčený, že praktický prínos tejto novej funkcie ocenia všetci cestujúci.

Webová informačná aplikácia ponúka mnoho ďalších funkcií a možností, a preto pre ich maximálne a efektívne využitie odporúčam prečítať si niekoľko zaujímavých tipov (tipy nájdete TU).

Mobilná aplikácia MyBus

Webovú informačnú aplikáciu dopĺňa mobilná aplikácia MyBus, ktorá bola vytvorená pre oba mobilné operačné systémy tzn. pre iOS Android. Tá do istej miery kopíruje funkcie webovej informačnej aplikácie, avšak ponúka aj benefity naviac.

Prostredníctvom mobilnej aplikácie MyBus si odteraz môžu cestujúci pohodlne kúpiť SMS lístok, nastaviť "budík" pre vyhľadané spojenie alebo prostredníctvom notifikácií byť automaticky upozornení na mimoriadne dopravné situácie.

Mobilná aplikácia MyBus predstavuje modernú a komplexnú dopravnú aplikáciu, ktorá ponúka mnoho výhod a funkcií zvyšujúcich komfort a kvalitu prepravy mestskou hromadnou dopravou v Žiline. Preto každému cestujúcemu odporúčam jej stiahnutie. 

Ing. Ján Barienčík, PhD.
konateľ a riaditeľ 

 

Pozn.: vyhľadávače spojenia oboch aplikácií pracujú v tzv. Beta verzii, a preto sa, vo výnimočných prípadoch, môžu vyskatnúť mierne nepresnosti vo výsledkoch vyhľadávania.   

Naspäť

Ako vnímate zmenu trasy nočnej linky č. 50 v smere z Vlčiniec na železničnú stanicu?


Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.