Novinky - 04.01.2021


Najkrajší vianočný trolejbus jazdí v Žiline

Český internetový portál zameraný na verejnú dopravu spustil v decembri 2020 prvý ročník ankety o najkrajšie vyzdobený vianočný trolejbus. Vzhľadom na to, že vianočný trolejbus v Žiline má 10-ročnú históriu, dokonca je medzi českými a slovenskými dopravnými podnikmi považovaný za  „priekopníka“ v tomto smere, využili sme možnosť zapojiť sa do novovzniknutej ankety a odprezentovať sa. A oplatilo sa. Žilinský vianočný trolejbus získal bez zaváhania najviac hlasov spomedzi 23 dopravných podnikov a môže sa tak pýšiť titulom „Vianočný trolejbus 2020“.
„Priznám sa, bol som veľmi milo prekvapený, že sme vyhrali a dokonca s takým výrazným odstupom, pretože konkurencia bola naozaj veľká“ zhodnotil výsledky konateľ a riaditeľ dopravného podniku Ján Barienčík.

Do samotnej ankety sa zapojilo, už spomenutých, 23 vianočných trolejbusov, vrátane DPMŽ, ktoré boli nominované dopravnými podnikmi alebo fanúšikmi. Konkurenciou pre žilinský vianočný trolejbus bol napríklad vianočne vyzdobený trolejbus z Budapešti, Sao Paula alebo Opavy. Konkurencia mala teda medzinárodný charakter a o to viac si vážime toto víťazstvo. Pre doplnenie, v ankete hlasovalo takmer 18 000 hlasujúcich, ktorí rozdelili 21 766 hlasov (každý hlasujúci mohol zahlasovať za jeden až tri vianočné trolejbusy). Podrobné výsledky nájdete v odkaze TU. 

Vianočne vyzdobený trolejbus prezentoval model trolejbusu Škoda SOR 30Tr, ktorého výzdoba bola minulý rok, v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi, najbohatšia. Pribudlo nové LED osvetlenie skladajúce sa zo 4976 LED svetiel, ako aj osvetlené soby. Inštalácia výzdoby bola prepracovanejšia a náročnejšia. Vianočne vyzdobený trolejbus je tak výsledkom tímovej práce a víťazstvo v ankete patrí všetkým zainteresovaným: „Veľká vďaka patrí zamestnancom, ktorí sa podieľali na výzdobe a samotnej prezentácií vianočného trolejbusu a v neposlednom rade cestujúcim a fanúšikom, ktorí nás v ankete podporili“ dodal Ján Barienčík.

Žilinský vianočný trolejbus sa za uplynulé roky stal neodbytnou súčasťou vianočného obdobia a teší sa veľkej obľube, o čom svedčia aj samotné výsledky ankety. Desiatym ročníkom a zároveň získaným titulom sme úctyhodne zavŕšili jednu kapitolu výzdoby vianočného trolejbusu, pričom už teraz sa môžu cestujúci tešiť na tohtoročný vianočný trolejbus 2021, ktorý prejde príjemnou a viditeľnou obnovou vo viacerých smeroch.


 

 

Fotogaléria k novinke:
Víťazná fotografia ankety o najkrajší vianočne vyzdobený trolejbus 2020<br/>DPMŽ

Naspäť

Ako vnímate zmenu trasy nočnej linky č. 50 v smere z Vlčiniec na železničnú stanicu?


Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.