Predvádzací nízkopodlažný autobus na testoch v DPMŽ

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o., v spolupráci so spoločnosťou SOR Libchavy spol s r.o., opäť prináša pre obyvateľov a návštevníkov Žiliny možnosť vyskúšať si cestovanie vo vozidle, ktoré Dopravný podnik zatiaľ vo svojom vozidlovom parku nemá.

Po júnovej testovacej prevádzke elektrobusu EBN 10,5 tentokrát prichádza spoločnosť SOR s celonízkopodlažným autobusom NB 12 City. Ide o mestský autobus s dĺžkou 12 metrov a obsaditeľnosťou 31 miest na sedenie a do 71 miest na státie. Oproti autobusom, ktoré má Dopravný podnik vo svojom vozidlom parku, má tento typ o 1 dvere naviac a teda má celkovo štvoro dverí. Viac technických parametrov je možné nájsť na stránke výrobcu www.sor.cz.

Autobus bude počas jedného mesiaca postupne nasadzovaný na všetky linky MHD, aby si jazdu mohli vyskúšať prakticky všetci cestujúci v meste Žilina. Tento predvádzací autobus je už vybavený informačným systémom a je prispôsobený tarifným podmienkam v MHD Žilina. Pri cestovaní teda platia rovnaké podmienky označovania cestovných lístkov, ako pri cestovaní ostatnými vozidlami Dopravného podniku.
Niekoľko fotografií tohto autobusu si môžete pozrieť vo fotogalérii k tejto novinke.

Veríme, že prevádzka tohto autobusu sa stretne s pozitívnym ohlasom u cestujúcej verejnosti. Radi privítame názory cestujúcich na spokojnosť s predvádzaným typom autobusu formou hlasovania v ankete alebo formou elektronickej či listovej pošty.

DPMŽ

Fotogaléria k novinke:
SOR NB 12 City<br/>JŠ SOR NB 12 City<br/>JŠ SOR NB 12 City<br/>JŠ SOR NB 12 City<br/>JŠ SOR NB 12 City<br/>JŠ SOR NB 12 City<br/>JŠ SOR NB 12 City<br/>JŠ SOR NB 12 City<br/>JŠ SOR NB 12 City<br/>JŠ SOR NB 12 City<br/>JŠ

Naspäť

Ako hodnotíte osadenie elektronických zastávkových LED panelov na 50 zastávkach MHD?

Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.