Novinky - 28.11.2019


Návšteva z poľského Lublinu

V utorok 26.11.2019 navštívili Žilinskú univerzitu a zároveň aj Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. zástupcovia z poľského mesta Lublin. Konkrétne išlo o generálneho riaditeľa tamojšieho dopravného podniku (MPK Lublin), riaditeľa spoločnosti, ktorá v Lubline organizuje mestskú dopravu (ZTM Lublin), a taktiež sa návštevy zúčastnil prorektor tamojšej univerzity "Politechnika Lubelska", ktorá má partnerské vzťahy so Žilinskou univerzitou. Samotné stretnutie bolo sprostredkované dekanom fakulty PEDAS, prof. Ing. Milošom Poliakom, PhD., ktorý sa návštevy v našich priestoroch taktiež zúčastnil.

Účelom návštevy bolo nadviazať kontakty medzi dopravcami, prediskutovať podobné témy, ktoré sa v segmente dopravy v oboch štátoch vyskytujú. Mesto Lublin, podobne ako Žilina, prevádzkuje trolejbusovú dopravu (ako jedno z troch miest v rámci celého Poľska) a taktiež prevádzkuje aj autobusy a elektrobusy. Mesto Lublin je veľké historické mesto, ktoré leží na juhovýchode Poľska s počtom obyvateľom okolo 350 tisíc. Je zároveň aj centrom Lubelského vojvodstva. Prvá písomná zmienka o Lubline pochádza z roku 1198, čo je 10 rokov pred prvou písomnou zmienkou o Žiline.

Hosťom z Lublinu bol predstavený aj projekt Preferencie vozidiel MHD na svetlených križovatkách, ako aj ďalšie projekty, ktoré Dopravný podnik, spolu s Mestom Žilina, plánuje zrealizovať z operačných programov OPII a IROP.

Veríme, že ide o začiatok budúcej významnej spolupráce na odbornej úrovni, ktorá by mohla obom stranám priniesť iný pohľad na fungovanie niektorých technických a odborných oblastí v rámci organizovania a prevádzky verejnej hromadnej dopravy ako aj možné inšpirácie pre skvalitnenie niektorých činností. Zároveň sa budúca spolupráca môže rozšíriť aj na spoluprácu medzi záujmovými združeniami, ktoré majú v oboch štátoch dopravcovia vytvorené.

Fotogaléria k novinke:
Návšteva z Lublinu<br/>DPMŽ Návšteva z Lublinu<br/>DPMŽ Návšteva z Lublinu<br/>DPMŽ Návšteva z Lublinu<br/>DPMŽ Návšteva z Lublinu<br/>DPMŽ Návšteva z Lublinu<br/>DPMŽ

Naspäť

Ako vnímate zmenu trasy nočnej linky č. 50 v smere z Vlčiniec na železničnú stanicu?


Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.