Novinky - 04.10.2019


Celoeurópsky prieskum mobility

Čas strávený cestovaním je dôležitou súčasťou nášho života. Človek strávi cestovaním priemerne až dva roky zo svojho života. 

Projekt MoTiV (mobilita a hodnota cestovného času), koordinovaný tímom ERAdiate na univerzite v Žiline (UNIZA) motivproject.eu/data-collection/participating-countries/slovakia.html, spustil v máji 2019 kampaň na zhromažďovanie údajov v 10 európskych krajinách vrátane Slovenska. Kvantitatívne a kvalitatívne údaje o zvykoch na dochádzanie sa zbierajú a analyzujú s cieľom zaviesť novú definíciu pre hodnotu času cestovania. Okrem toho pomôže používateľom pochopiť ich hodnotu času cestovania, koľko času strávili na dochádzanie a cestovanie alebo vidieť štatistiky o svojej uhlíkovej stope. motivproject.eu/about-motiv/project-facts.html

Ako to funguje?

Anonymizované údaje budú zhromažďované prostredníctvom aplikácie Woorti smartphone, vyvinutej v rámci projektu MoTiV, ktorá kombinuje funkcie, ako napríklad denník aktivít/mobility alebo intuitívnu tabuľu podávanú inovatívnym spôsobom. Keď je aplikácia nainštalovaná, jej pokročilé algoritmy automaticky zisťujú výlety cestujúcich a rozpoznajú dopravný režim, ktorý bol použitý. Celoeurópska kampaň bude spustená do konca novembra 2019 a všetci sú vítaní, aby sa pripojili ku kampani na zhromažďovanie údajov MoTiV. Po dokončení kampane sa vykoná analýza zhromaždených údajov. Zároveň bude slúžiť ako odporúčanie pre dopravné spoločnosti pre ich lepšie dopravné služby v budúcnosti.

Ak chcete byť súčasťou kampane na zhromažďovanie údajov MoTiV, je potrebné stiahnuť z Google play alebo Apple store aplikáciu Woorti a používať ju aspoň 14 dní do konca novembra (dni nemusia ísť za sebou). Podmienkou pre zúčastnenie sa na prieskume je stanovený minimálny vek 16 rokov. Používatelia, ktorí sa prieskumu zúčastnia minimálne po dobu 14 dní, budú zaradení do žrebovania o elektrickú kolobežku (výsledky žrebovania budú zverejnené na stránke facebooku MoTiV Sk). Využite preto cestovanie produktívne, nielen na prácu, štúdium, ale taktiež na osobné záujmy. Viac informácii o projekte nájdete na www.woorti.com/ alebo motivproject.eu/ . 

Manuál k používaniu aplikácie Woorti:

motivproject.eu/fileadmin/user_upload/Manual_Woorti_app.pdf

 

- DPMŽ -

Fotogaléria k novinke:
<br/>

Naspäť

Ako vnímate zmenu trasy nočnej linky č. 50 v smere z Vlčiniec na železničnú stanicu?


Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.