Novinky - 21.02.2019


Informácia - dočasné odstraňovanie zastávkových prístreškov

Ako už niektorí cestujúci postrehli, na niektorých zastávkach na sídliskách Vlčince a Solinky sa začala demontáž zastávkových prístreškov. Vlastníkom a správcom zastávok MHD je Mesto Žilina, ktoré malo so súkromnou spoločnosťou euroawk zmluvu spred roku 2006 o vybudovaní a prenájme zastávkových prístreškov na viacerých zastávkach v meste. Nakoľko sa v priebehu roka 2019 bude pokračovať v projekte rekonštrukcie zastávok MHD na ďalších 20-tich zastávkach, pristúpilo Mesto a spoločnosť euroawk k dohode o odstránení prístreškov, aby bol zabezpečený hladký priebeh rekonštrukcie zastávok v projekte financovanom z prostriedkov EÚ z operačného programu IROP.

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. bol dnes (21.2.2019) informovaný, že niektoré prístrešky už boli odstránené a preto pristupuje k provizórnemu riešeniu s umiestnením cestovných poriadkov na zastávkach. Zároveň dôjde na niektorých zastávkach k dočasnému odstráneniu predajných automatov na papierové cestovné lístky, až do momentu, kedy bude zabezpečené ich opätovné osadenie provizórnym riešením.

Ospravedlňujeme sa cestujúcim za vzniknutý diskomfort až do doby, kedy dôjde k celkovej rekonštrukcii zastávok. Veríme, že po skončení projektu budú podmienky na zastávkach MHD vo vyššej kvalite a budú plniť svoj účel vo forme poskytovania informácií a ochrany cestujúcich pri čakaní a cestovaní žilinskou MHD.

DPMŽ

Naspäť

Ako vnímate zmenu trasy nočnej linky č. 50 v smere z Vlčiniec na železničnú stanicu?


Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.