Novinky - 16.05.2018


Návšteva dopravcu a centra pre dopravu z Budapešti

Dňa 9.5.2018 zavítali do Dopravného podniku mesta Žiliny s.r.o. zástupcovia budapeštianskeho dopravcu BKV a zároveň zástupcovia budapeštianskeho centra pre dopravu BKK. Cieľom ich návštevy bolo detailne sa oboznámiť s novými trolejbusmi ŠKODA 26Tr a 27Tr Solaris na podvozku novej IV. generácie, ktoré má naša spoločnosť v prevádzke od novembra minulého roku, a ktoré sú zatiaľ jediné reálne nasadené v prevádzke.

Delegáciu zástupcov oboch spoločností sme v úvodnej prezentácii zoznámili s históriou aj súčasnosťou nášho dopravného podniku a priblížili sme im systém a organizáciu MHD ako aj aktuálne podmienky a výsledky prevádzkovania MHD v meste Žilina.

V ďalšej časti ich návštevy sme, spoločne aj so zástupcami spoločnosti Solaris (Slovakia, Poland a Hungary), uskutočnili skúšobnú jazdu trolejbusom ŠKODA 27Tr Solaris a odpovedali na detailné otázky ohľadom prevádzkovania tohto nového typu karosérie v trolejbusovej verzii. V priestoroch údržby si následne detailne prezreli nielen interiér, ale aj podvozok oboch nových typov trolejbusov.

Zámerom mesta Budapešť je pokračovať už v podpísanom kontrakte na dodávku nových trolejbusov pre Budapešť, no pravdepodobne už v novej verzii karosérie. Zástupcovia oboch dopravných spoločností ocenili možnosť takto podrobne sa oboznámiť s technickými detailmi nových trolejbusov a v mnohých oblastiach im boli zodpovedané otázky na skúsenosti a výsledky doterajšieho prevádzkovania nových trolejbusov. Zároveň boli inšpirovaní niektorými technickými riešeniami, ktoré si naša spoločnosť našpecifikovala v tendri na dodávku trolejbusov a ktoré budú zrejme následne požadovať pri aktualizácii ich kontraktu na ďalšie trolejbusy.

 

Fotogaléria k novinke:
Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ

Naspäť

Ako vnímate zmenu trasy nočnej linky č. 50 v smere z Vlčiniec na železničnú stanicu?


Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.