Wi-Fi internet vo vozidlách DPMŽ zdarma

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. dnes spustil do prevádzky prvý trolejbus, na ktorého palube budú môcť cestujúci zdarma využívať bezdrôtové pripojenie na internet. Ide o prvý z piatich nízkopodlažných trolejbusov, ktoré budú v testovacej prevádzke vybavené zariadeniami na zdieľanie mobilného internetu v priestore vozidla.
Projekt technicky pripravila spoločnosť See&Go, s.r.o. v spolupráci so spoločnosťou Orange Slovensko a.s. Dopravný podnik nebude mať so zabezpečením tejto služby žiadne investičné ani prevádzkové náklady. Na zdieľanie internetu bude použitá GSM technológia mobilného pripojenia, pričom pri prvých testoch sa rýchlosti prenosu dát pohybovali v rozpätí od 1 do 6 Mbit/s (používateľov upozorňujeme, že v prípade zistenia sťahovania hudby alebo filmov bude rýchlosť prenosu obmedzená).

Vozidlá, ktoré budú poskytovať wi-fi pripojenie, budú označené logom Wi-Fi na oboch stranách karosérie. Názov siete je Orange-free, pričom pri prvom prihlásení sa na prehliadači zariadenia objaví úvodná stránka s reklamou, ktorú spravuje spoločnosť See&Go, s.r.o.. Pre vstup na internet je potrebné odkliknúť úvodnú reklamnú obrazovku alebo kliknúť na spodný button/panel - viď obrazová príloha. Dopravný podnik sprístupní pripojenie na internet na ďalších 4 trolejbusoch do konca októbra 2014 tak, aby išlo o trolejbusy nasadzované na všetky trolejbusové linky. V prípade, že počas testovacej prevádzky nebudú zaznamenané žiadne technické problémy, do konca roku 2014 pribudne ďalších 15 vozidiel, ktoré budú poskytovať bezplatné pripojenie na internet.

Veríme, že aj táto služba spríjemní cestujúcim cestovanie mestskou hromadnou dopravou.

DPMŽ

Fotogaléria k novinke:
Logo Wi-Fi<br/> Presmerovanie<br/> <br/> <br/>

Naspäť

Navštívili ste už naše nové predajné miesto na Ul. republiky 2?


Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.