Novinky - 02.04.2014


"Škola šmyku" v priestoroch areálu DPMŽ

Dňa 2. apríla 2014 sa v areáli Dopravného podniku mesta Žiliny s.r.o. na Košickej ulici uskutočnilo slávnostné spustenie "Školy šmyku", s iniciatívou ktorej prišlo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline a Žilinský samosprávny kraj. Oslovili zástupcov Dopravnej akadémie v Žiline, ktorej študenti s čerstvým vodičským oprávnením sú jedni z tých vodičov, ktorí sa v reálnej premávke s takýmito krízovými situáciami ešte nestretli.
Záštitu nad týmto podujatím prevzal predseda Žilinského samosprávneho kraja Ing. Juraj Blanár a riaditeľ KR PZ v Žiline plk. Mgr. Ivan Špánik, ktorí vo svojich príhovoroch upozornili na zvýšený počet dopravných nehôd v Žilinskom kraji a zároveň vyslovili želanie, aby sa mladí vodiči naučili "na cvičisku" zvládať také situácie, ktoré by v reálnej premávke mohli skončiť dopravnou nehodou s možným zranením alebo dokonca smrťou niektorého z účastníkov cestnej premávky.

Škola šmyku sa bude realizovať od 2.4 - 17.4.2014 a zúčastní sa jej celkom 120 študentov Dopravnej akadémie v Žiline. Odbornú inštruktáž o tom, ako sa naučiť zvládnuť situáciu, keď sa auto dostane do šmyku, bude mladým vodičom poskytovať skúsený odborník a dopravný analytik Ján Bazovský. Súčasťou tohto pilotného projektu je aj odborná inštruktáž prvej pomoci, ktorú zabezpečuje Slovenský čerevený kríž, územný spolok Žilina a prednášky Krajského riaditeľstva PZ v Žiline o trestnoprávnej zodpovednosti účastníkov cestnej premávky.

Sponzormi tohto projektu je KIA motors Slovakia a významný podiel na dosahovaní stanoveného cieľa má aj Dopravný podnik, ktorý poskytol priestory na samotné uskutočnenie "Školy šmyku". Veríme, že aj týmto projektom sa zručnosti mladých vodičov zvýšia a v konečnom dôsledku bude aj Dopravný podnik, ktorého vodiči najazdia na žilinských cestách milióny kilometrov, z tohto projektu profitovať znížením počtu dopravných nehôd medzi vozidlami našej spoločnosti a osobnými motorovými vozidlami.

  DPMŽ

Fotogaléria k novinke:
Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ

Naspäť

Ako hodnotíte osadenie elektronických zastávkových LED panelov na 50 zastávkach MHD?

Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.