Novinky - 07.01.2014


Ďalšie nové trolejbusy v Žiline

V Dopravnom podniku mesta Žiliny s.r.o.  pokračuje obnova vozidlového parku trolejbusov. V priebehu mesiaca december 2013 bolo dodaných do žilinského depa trolejbusov ďalších päť trolejbusov.
Ide o 4 kusy celonízkopodlažných trolejbusov ŠKODA 30Tr dĺžky 12 metrov a 1 kus trolejbusu ŠKODA 31Tr dĺžky 18m. Oba typy sú už cestujúcim v Žiline dobre známe, nakoľko v minulom roku Dopravný podnik spustil do prevádzky po dlhých 10-tich rokoch 10 kusov nízkopodlažných trolejbusov. Tieto vozidlá jazdia na trolejbusových linkách už od 20.12.2012 a do konca roku 2013 už najazdili spolu 572 340 km.
Aj tohtoročná dodávka vozidiel je vo farebnom vyhotovení žltá-zelená-biela, vozidlá sú vybavené výklopnou plošinou pre invalidné vozíky a súčasťou výbavy je aj kompletný elektronický informačný a tarifný systém. Nechýba ani kamerový systém či klimatizácia kabíny ako aj akustické hlásiče pre slabozrakých a nevidiacich cestujúcich. Oproti minuloročným modelom sú tohtoročné trolejbusy vybavené mäkšími sedadlami a väčším priestorom pre pohyb cestujúcich v oblasti druhých a tretích dverí. Kĺbový trolejbus je v priestore štvrtých dverí vybavený dodatočným priestorom pre umiestnenie detského kočíka, čím sa umožní preprava väčšieho počtu detských kočíkov v jednom vozidle.

Na nových trolejbusoch boli vykonané všetky technicko-bezpečnostné a iné povinné skúšky a do ostrej prevádzky budú slávnostne spustené 14. januára 2014 o 10:00 hod. v priestoroch zastávky MHD Jaseňová na Solinkách. Na túto udalosť pozývame aj širokú verejnosť. Po slávnostnom spustení prevádzky bude pre verejnosť zabezpečená prezentačná jazda ulicami Žiliny.

DPMŽ

Fotogaléria k novinke:
Ďalšie nové trolejbusy v Žiline<br/>DPMŽ Ďalšie nové trolejbusy v Žiline<br/>DPMŽ Ďalšie nové trolejbusy v Žiline<br/>DPMŽ Ďalšie nové trolejbusy v Žiline<br/>DPMŽ Ďalšie nové trolejbusy v Žiline<br/>DPMŽ Ďalšie nové trolejbusy v Žiline<br/>DPMŽ

Naspäť

Ako hodnotíte osadenie elektronických zastávkových LED panelov na 50 zastávkach MHD?

Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.