Novinky - 20.09.2013


Vyhodnotenie fotosúťaže na tému "DPMŽ - 20 rokov cestujeme spolu"

Fotosúťaž na tému "DPMŽ - 20 rokov cestujeme spolu" vyhlásil Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. 17. júla a do ukončenia termínu súťaže 17. septembra bolo do DPMŽ zaslaných celkom 35 fotografií. Dve fotografie boli zaslané dokonca z Českej republiky a tak súťaž nadobudla aj medzinárodný rozmer.
Dňa 18.9.2013 sa v priestoroch DPMŽ na Kvačalovej ulici uskutočnilo hodnotenie fotografií trolejčlennou porotou, ktorej členom bol aj pán Jozef Feiler, nadšený fotograf, priaznivec MHD a zároveň administrátor web stránky Fotogaléria mesta Žilina, kde je možné nájsť viac ako 30 tisíc fotografií Žiliny v rôznych kategóriách.
Zo zaslaných fotografií z hodnotenia porota vylúčila 10 fotografií, ktoré nemali splnenú podmienku minimálneho rozlíšenia 4 megapixely. Hodnotených bolo  25 fotografií a porota sa uzniesla na nasledovnom poradí:

1. miesto - Dalibor ADAMUS s fotografiou "Malý priaznivec MHD"
2. miesto - Eva DÁVIDÍKOVÁ s fotografiou "Nočné cesty"
3. miesto - Mário KOVÁČ s fotografiou "Zimná idyla na Veľkom dieli s trolejbusom Škoda 15TrM"

Fotografie si môžete pozrieť nižšie.

Porota zároveň vybrala ďalších 17 fotografií, ktoré budú verejnosti predstavené v sobotu 21.9.2013 na Dni otvorených dverí, kde zároveň pán primátor Igor Choma odovzdá súťažiacim, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach, vecné ceny. Výstava všetkých 20-tich fotografií sa taktiež uskutoční v termíne  4.-18.10.2013 v priestoroch Mestského úradu v Žiline. Zároveň si ich môžete prezrieť aj v našej fotogalérii.

Ďakujeme všetkým súťažiacim za ich snahu a zaslanie fotografií. Veríme, že aj touto cestou sa MHD v Žiline dostala viacej do povedomia občanov a návštevníkov mesta Žilina.

DPMŽ

Fotogaléria k novinke:
1. miesto - Malý priaznivec MHD<br/>Dalibor Adamus 2. miesto - Nočné cesty<br/>Eva Dávidíková 3. miesto - Zimná idyla na Veľkom dieli s trolejbusom Škoda 15 TrM<br/>Mário Kováč

Naspäť

Ako vnímate zmenu trasy nočnej linky č. 50 v smere z Vlčiniec na železničnú stanicu?


Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.