V Žiline jazdí najkrajší vianočný trolejbus

Dopravný podnik mesta Žiliny sa aj po druhýkrát zapojil do ankety o najkrajší Vianočný trolejbus 2021, ktorý už tradične organizuje český internetový portál Společnost pro veřejnou dopravu, pričom cieľom bolo obhájiť minuloročné víťazstvo. A to sa nám aj podarilo. Žilinský vianočný trolejbus získal, bez zaváhania, najviac hlasov spomedzi 22 dopravných podnikov a môže sa tak pýšiť titulom „Vianočný trolejbus 2021“.

Celkovo sa o titul uchádzalo 22 vianočne ozdobených trolejbusov (vrátane DPMŽ), ktoré boli nominované priamo dopravnými podnikmi alebo fanúšikmi. Aj tento rok mala konkurencia medzinárodný charakter, a tak so žilinským vianočným trolejbusom súperil napr. vianočne vyzdobený trolejbus zo Švajčiarska, Moldavska alebo Ruska. Do ankety sa zapojilo celkom 6 396 hlasujúcich, ktorí rozdelili 7 289 hlasov (každý hlasujúci mohol zahlasovať za jeden až tri vianočné trolejbusy), pričom 45,69 % hlasov pripadlo práve vianočnému trolejbusu zo Žiliny. Podrobné výsledky nájdete na tomto odkaze.

Žilinský vianočný trolejbus 2021 reprezentoval model parciálneho trolejbusu ŠKODA 26TrA Solaris, ktorý nahradil starší, a už dobre známy, model ŠKODA 30Tr SOR. Vďaka pomocnému batériovému pohonu, ktorým (vianočný) parciálny trolejbus disponuje, mohol byť, po prvýkrát v histórii DPMŽ, nasadený na autobusové linky a týmto spôsobom potešiť cestujúcich zo všetkých mestských častí. 

Sme presvedčení, že to bol správny krok, ktorý sa pozitívne odzrkadlil aj na našom úspechu v ankete, a preto by sme sa chceli touto cestou poďakovať všetkým cestujúcim, fanúšikom a priaznivcom MHD, ktorí nás podporili v ankete svojim hlasom.
Poďakovanie patrí aj našim kolegom na oddelení údržby trolejbusov, ktorí zrealizovali dekoráciu v interiéri aj exteriéri s množstvom detailov, ktoré spolu vytvorili veľmi pekný finálny dizajn vianočného trolejbusu.

- DPMŽ - 

Naspäť

Ako hodnotíte osadenie elektronických zastávkových LED panelov na 50 zastávkach MHD?

Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.