Využi svoj ISIC naplno

Milí žiaci a študenti,

nová tarifa, platná od 1. apríla 2021, ponúka možnosť využívať váš preukaz ISIC ako elektronickú peňaženku (EP), čo predstavuje veľmi výhodný, pohodlný a rýchly spôsob nákupu elektronického cestovného lístka priamo vo vozidle MHD.

Na aktivovanie EP v preukaze ISIC je potrebné najskôr navštíviť predajné miesto DPMŽ a následne je možné si dobiť kredit podľa potreby a to v ľubovoľnej hodnote od 5 € do 100 €. Dobitie kreditu je možné buď na predajnom mieste DPMŽ alebo prostredníctvom e-shopu. Výhodou je, že platnosť kreditu na elektronickej peňaženke nie je nijakým spôsobom obmedzená tzn. kredit vám nikdy „neprepadne“.

Prostredníctvom elektronickej peňaženky, ktorú budete mať aktivovanú na vašom ISIC-u, si môžete kúpiť elektronický cestovný lístok priamo vo vozidle MHD a to na všetkých označovačoch (zelených aj žltých). Zároveň získate aj možnosť nákupu eCL pre spolucestujúceho. V praxi to znamená, že z vášho ISIC-u môžete kúpiť eCL napr. pre spolužiaka, kamarátku alebo pre nadrozmernú batožinu.

Aktiváciou EP využijete potenciál svojho ISIC-u naplno. Získate všetky výhody elektronickej peňaženky, možnosť dobíjania kreditu s neobmedzenou platnosťou prostredníctvom e-shopu a to všetko bez nutnosti vybavenia dopravnej karty.

Výhody "v kocke":

  • jedna karta (ISIC) namiesto dvoch (dopravná karta nie je potrebná),
  • dobíjanie kreditu cez e-shop (nutná registrácia ISIC-u),
  • neobmedzená platnosť kreditu (kredit nikdy "neprepadne"),
  • nákup eCL na akomkoľvek označovači (zelenom alebo žltom),
  • možnosť nákupu pre spolucestujúceho (spolužiaka, kamarátku, batožinu atď.). 

Podporavné typy ISIC:

  • stredoškolský Mifare DESFire*,
  • vysokoškoslský Mifare DESFire vydaný Žilinskou univerzitou v Žiline (na spolupráci s ostatnými univerzitami pracujeme).

V prípade nejasností nájdete odpovede na vaše otázky v našich návodoch, v najčastejších otázkach, prípadne vám radi poradia naše kolegyne na predajných miestach.

*Ak študent nemá na preukaze ISIC vyznačený dátum platnosti zľavy musí na predajné miesto so sebou priniesť aj potvrdenie o návšteve školy.

- DPMŽ -

Naspäť

Používate integrované cestovné lístky pri cestovaní linkami MHD v tarifnej zóne 100 - MESTO Žilina?Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.