Novinky - 18.11.2011


Skúšobná prevádzka informačnej televízie v autobuse MHD

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. spustil skúšobnú prevádzku informačnej televízie v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy. Do priestoru pre cestujúcich v nízkopodlažnom autobuse bol nainštalovaný obojstranný LCD panel, na ktorom beží projekcia filmov prehliadky EKOTOPFILM. Ide o dokumentárne filmy s enviromentálnou tematikou, ktoré sú vysielané v nastavených cykloch. Jednotlivé filmy sú doplnené aj šotmi s komerčným zameraním.
Zároveň v dolnej časti obrazovky beží vo forme titulkov informácia o skúšobnej prevádzke celého projektu. V budúcnosti by mal byť tento text nahradený aktuálnym všeobecným spravodajstvom v podobe nepretržitej slučky, ako je známy z vysielaní spravodajských televízií (napr. TA3 alebo ČT24), ktorý môže byť doplnený aktuálnymi informáciami z prostredia mesta Žilina alebo dopravnými informáciami z prostredia MHD.
Podobné projekty v súčasnosti fungujú v autobusoch a električkách Dopravného podniku Bratislava, a.s. a tiež v Tatranskom eko Ski Buse.

V prípade, že po skončení skúšobnej prevádzky bude projekt pokračovať, objavia sa na obrazovkách tejto televízie aj informácie z prostredia mesta Žilina, resp. Dopravného podniku mesta Žiliny s.r.o..

DPMŽ

Fotogaléria k novinke:
Skúšobná prevádzka informačnej televízie<br/>DPMŽ Skúšobná prevádzka informačnej televízie<br/>DPMŽ Skúšobná prevádzka informačnej televízie<br/>DPMŽ Skúšobná prevádzka informačnej televízie<br/>DPMŽ Skúšobná prevádzka informačnej televízie<br/>DPMŽ Skúšobná prevádzka informačnej televízie<br/>DPMŽ Skúšobná prevádzka informačnej televízie<br/>DPMŽ

Naspäť

Ako hodnotíte osadenie elektronických zastávkových LED panelov na 50 zastávkach MHD?

Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.