Novinky - 11.11.2022


Zmena cestovného poriadku z dôvodu úplnej uzávery viaduktu

Vážení cestujúci,

z dôvodu úplnej uzávery podjazdu pod železničnou traťou na Kysuckej ulici (viadukt), vyvolanej jeho rekonštrukciou, bude od 21. 11. 2022 platiť nový cestovný poriadok pre autobusové linky č. 21, 22, 27, 29 30. 

Z uvedeného dôvodu budú spoje liniek č. 21, 22, 27, 29 a 30 vedené po obchádzkových trasách mimo zastávky "Kysucká" (viď grafické náhľady nižšie), pričom zastávka "Kysucká" bude obsluhovaná iba vybranými spojmi linky č. 22.

Z dôvodu vyznačenia správnej chronometráže pre zistenie času cesty do cieľovej zastávky a následné zakúpenie správneho časového cestovného lístka budú na zastávkach v úseku z Brodna a z Bytčice po Železničnú stanicu umiestnené dva výtlačky zastávkových cestovných poriadkov:
- jeden bude obsahovať iba spoje zachádzajúce na zastávku Kysucká,
- druhý bude obsahovať iba spoje bez obsluhy zastávky Kysucká.
 

Na vytipované spoje linky č. 22, zachádzajúce na zastávku "Kysucká", bude možné prestúpiť z iných liniek MHD a to predovšetkým na vybraných prestupných zastávkach "Hálkova", "Železničná stanica" a "Námestie hrdinov".

Zároveň dávame do pozornosti, že dopravný podnik bude sledovať vývoj dopravnej situácie, jazdné časy medzi zastávkami z titulu obchádzkových trás a navrhnutý cestovný poriadok sa môže časom upraviť a optimalizovať podľa aktuálneho dopytu a prevádzkových a dopravných okolností.

Pozn.: nové cestovné poriadky autobusových liniek nájdete na nižšie uvedených odkazoch: 

- DPMŽ -

 

Fotogaléria k novinke:
Obchádzková trasa<br/>DPMŽ Obchádzková trasa<br/>DPMŽ Obchádzková trasa<br/>DPMŽ Obchádzková trasa<br/>DPMŽ Obchádzková trasa<br/>DPMŽ Obchádzková trasa<br/>DPMŽ

Naspäť

Ako vnímate zmenu trasy nočnej linky č. 50 v smere z Vlčiniec na železničnú stanicu?


Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.