Poďakovanie návštevníkom Dňa otvorených dverí 2022

V sobotu 17. 9. 2022 sa v Dopravnom podniku mesta Žiliny s.r.o. konal Deň otvorených dverí (DOD), ktorý oficiálne otvoril primátor mesta Žilina, Peter Fiabáne, pričom následne konateľ DPMŽ Mikuláš Kolesár predstavil viaceré zaujímavé novinky týkajúce sa dopravného podniku.

Ako už býva zvykom, tak aj počas tohto ročníka mali návštevníci možnosť detailne si prezrieť vozidlový park autobusov, trolejbusov a technologických vozidiel, navštíviť centrálny dispečing alebo si prezrieť priestory dielní a údržby trolejbusov.

V infostánku boli zamestnanci DPMŽ, ako aj kolegovia z Integrovanej dopravy Žilinského kraja, pripravení odpovedať na otázky o tarife, organizácii MHD a integrovanom dopravnom systéme. Okrem toho sme pre návštevníkov pripravili fotokútik v podobe makety autobusu, ako aj ukážku tarifno-informačného systému alebo princíp fungovania výhybky trakčného vedenia. Veľkému záujmu sa už tradične tešil prejazd autobusom cez umývaciu linku.

Veľký úspech zožali aj historické autobusy, ktorými sa mohli návštevníci previezť historickou časťou mesta Žilina. Musíme konštatovať, že záujem bol naozaj veľký a to predovšetkým o jedinečný "kúsok" v podobe autobusu Škoda 706 RTO s prívesom. 

Každý záujemca si mohol pozrieť aj vozidlový park dopravcu, ktorý tvorili vybrané modely autobusov, trolejbusov, pričom prehliadku vozidlového parku sprevádzal odborný výklad vodičov. 

Pri otvorení svojich brán sme nezabudli ani na tých najmenších návštevníkov, na ktorých čakalo množstvo zábavy v detskom kútiku pod vedením animátorov z centra voľného času, na nafukovacom hrade, šmykľavke alebo detskom dopravnom ihrisku.
 
Priblíženie života nevidiacich sprostredkovali návštevníkom pracovníci z Únie slabozrakých a nevidiacich Slovenska. Tí demonštrovali používanie jednotlivých optických a kompenzačných pomôcok, ktoré nevidiacim zjednodušujú ich život. 
 
Do tohtoročného programu sme zaradili aj novinku v podobe lukostreľby, kde si mohli deti aj dospelí vyskúšať streľbu z luku pod vedením profesionálov.  

Veľkú pozornosť si získala aj komentovaná ukážka zásahu Hasičského a záchranného zboru v Žiline, kde hasiči demonštrovali zásah v podobe vyslobodzovania osôb z havarovaného vozidla.

Pozornosť pútala nová aj historická hasičská technika na hasenie lesných požiarov Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a Dobrovoľného hasičského zboru Žilina-Trnové.

O kultúrnu vložku sa postarala skupina Campana Batucada, ktorá svojou bubeníckou šou spestrila celý program DOD a zaslúžene zožala veľký aplaus.

Program vyvrcholil tombolou, v ktorej bolo vyžrebovaných 15 šťastlivcov, ktorí si domov odniesli zaujímavé a praktické ceny venované od sponzorov akcie, ako aj od DPMŽ.

Napriek tomu, že tento ročník DOD sprevádzalo chladné počasie, v porovnaní s minulými ročníkmi boa návštevnosť rekordná. Preto všetkým návštevníkom ďakujeme a veríme, že si DOD a čas strávený v Dopravnom podniku užili a odniesli príjemné zážitky.

P.S.: Video z tohtoročného DOD si môžete pozrieť na tomto odkaze.

- DPMŽ -

Fotogaléria k novinke:
<br/> <br/> <br/> <br/> <br/> <br/> <br/> <br/> <br/> <br/> <br/> <br/> <br/> <br/> <br/> <br/> <br/> <br/> <br/> <br/> <br/> <br/> <br/> <br/>

Naspäť

Ako hodnotíte osadenie elektronických zastávkových LED panelov na 50 zastávkach MHD?

Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.