Novinky - 14.09.2022


DPMŽ slávi úspech

Pri príležitosti Dňa otvorených dverí usporiadal dňa 10. 9. 2022 Dopravný podnik Bratislava a.s. súťaž v jazde zručnosti vodičov autobusov. Súťaže sa zúčastnil aj tím z Dopravného podniku mesta Žiliny s.r.o., ktorý podal veľmi dobrý výkon.

Tím DPMŽ sa skladal z dvoch vodičov autobusov - Milana Chrachalu Mikuláša Chamradu a ich kapitána Ing. Michala Nogu. Pre súťažiacich bola pripravená trať, ktorá mala preveriť schopnosti autobusových vodičov prostredníctvom piatich disciplín.

Prvou skúškou, ktorú museli vodiči zdolať bol prejazd autobusu Iveco Urbanway 12 dvomi kolesami po drevenej doske, ktorá simulovala lávku. Následne museli vodiči prejsť cez veľmi úzky koridor a plynule prejsť do slalomu. Po ňom nasledovalo pristavenie autobusu k obrubníku zastávky a poslednou disciplínou bolo zacúvanie autobusu do boxu s presnosťou na centimetre. A práve presnosť prejazdu jednotlivými disciplínami rozhodovala o tom koľko bodov daný vodič získal a následne na ktorom mieste sa umiestnil jeho tím. 

Tím Žilina sa spomedzi všetkých súťažiacich umiestnil na 2. mieste a rovnaké druhé miesto získal aj Milan Chrachala v celkovom hodnotení jednotlivcov. Obom vodičom srdčene gratulujeme a prajeme veľa bezpečných kilometrov na linkách MHD. Cestujúci sa s nimi môžu stretnúť prevažne na linke č. 27.

- DPMŽ -

Fotogaléria k novinke:
Súťažný autobus Iveco Urbanway 12<br/>DPMŽ Súťažná disciplína - pristavenie k obrubníku<br/>DPMŽ ...pred súťažnou jazdou<br/>DPMŽ Tím Žilina si prevzal ocenenia za získané 2. miesto<br/>Dopravný podnik Bratislava, a.s.

Naspäť

Ako hodnotíte osadenie elektronických zastávkových LED panelov na 50 zastávkach MHD?

Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.