Minister dopravy navštívil DPMŽ

Dňa 20.5.2019 Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o., v spolupráci s mestom Žilina, úspešne ukončili druhú fázu obnovy vozidlového parku trolejbusov, ktorá sa realizovala prostredníctvom dvoch projektov spolufinancovaných Európskou úniou. Pri tejto príležitosti prijal pozvanie aj minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek, ktorý zavítal do Žiliny a osobne zagratuloval zástupcom DPMŽ a mesta Žilina k zmodernizovanému vozidlovému parku.

Konkrétne, boli do prevádzky uvedené posledné dodané kusy nízkopodlažných trolejbusov Škoda 26Tr- Solaris a  nízkopodlažných (kĺbových) trolejbusov Škoda 27Tr-Solaris. A práve v poslednom menovanom type absolvoval minister Érsek okružnú jazdu po Žiline.

Cestujúca verejnosť môže teda využívať, v rámci MHD, 27 kusov nových trolejbusov, z toho 18 trolejbusov je dlhých/kĺbových a 9 kusov je krátkych/sólo. Tieto nové trolejbusy, spolu s novými autobusmi v počte 32 kusov (taktiež zakúpené cez projekt spolufinancovaný Európskou úniou), predstavujú pre DPMŽ kompletne vynovený vozový park, ktorý sa stal jedným z najmodernejších vozidlových parkov v rámci regiónu strednej Európy.

Žilinčania sa však môžu tešiť ešte na jednu technologickú novinku -  dva trolejbusy s pomocným batériovým pohonom. Tie by mali byť dodané do dopravného podniku začiatkom roka 2020 a primárne by mali zabezpečovať dopravné spojenie sídlisk s obľúbenou rekreačno-športovou časťou Žiliny - Vodným dielom.

Ministrovi dopravy a výstavby boli súčasne predstavené aj ďalšie významné pripravované projektové zámery v podobe výstavby a modernizácie údržbovej základne trolejbusov a modernizácie infrašktruktúry trolejbusovej dráhy a meniarní v Žiline. A to najmä z dôvodu, že spomínané projekty by mali byť tiež realizované prostredníctvom eurofondov.

Nutnosť modernizovať nielen vozidlový park, ale aj infraštruktúru si uvedomuje aj ministerstvo, ktoré po dohode s primátorom Žiliny, Petrom Fiabáne, vyčlení finančné prostriedky určené na prípravu dvoch spomínaných projektov. "Som veľmi rád, že Žilina využíva eurofondy naplno a spoločne pripravujeme ďalšie investície na rozvoj dopravnej siete," povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

- DPMŽ -

 

Fotogaléria k novinke:
Obnova parku trolejbusov<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ

Naspäť

Želáte si dostávať aktuálne informácie? Prihláste sa do mailinglistu alebo využite odber správ pomocou RSS.

Vedeli ste, že na našej stránke máme aj sekciu „Najčastejšie otázky“?




Archív ankiet
en English version
Vyhľadanie spojenia
Vymeniť