Návšteva dopravcu a centra pre dopravu z Budapešti

Dňa 9.5.2018 zavítali do Dopravného podniku mesta Žiliny s.r.o. zástupcovia budapeštianskeho dopravcu BKV a zároveň zástupcovia budapeštianskeho centra pre dopravu BKK. Cieľom ich návštevy bolo detailne sa oboznámiť s novými trolejbusmi ŠKODA 26Tr a 27Tr Solaris na podvozku novej IV. generácie, ktoré má naša spoločnosť v prevádzke od novembra minulého roku, a ktoré sú zatiaľ jediné reálne nasadené v prevádzke.

Delegáciu zástupcov oboch spoločností sme v úvodnej prezentácii zoznámili s históriou aj súčasnosťou nášho dopravného podniku a priblížili sme im systém a organizáciu MHD ako aj aktuálne podmienky a výsledky prevádzkovania MHD v meste Žilina.

V ďalšej časti ich návštevy sme, spoločne aj so zástupcami spoločnosti Solaris (Slovakia, Poland a Hungary), uskutočnili skúšobnú jazdu trolejbusom ŠKODA 27Tr Solaris a odpovedali na detailné otázky ohľadom prevádzkovania tohto nového typu karosérie v trolejbusovej verzii. V priestoroch údržby si následne detailne prezreli nielen interiér, ale aj podvozok oboch nových typov trolejbusov.

Zámerom mesta Budapešť je pokračovať už v podpísanom kontrakte na dodávku nových trolejbusov pre Budapešť, no pravdepodobne už v novej verzii karosérie. Zástupcovia oboch dopravných spoločností ocenili možnosť takto podrobne sa oboznámiť s technickými detailmi nových trolejbusov a v mnohých oblastiach im boli zodpovedané otázky na skúsenosti a výsledky doterajšieho prevádzkovania nových trolejbusov. Zároveň boli inšpirovaní niektorými technickými riešeniami, ktoré si naša spoločnosť našpecifikovala v tendri na dodávku trolejbusov a ktoré budú zrejme následne požadovať pri aktualizácii ich kontraktu na ďalšie trolejbusy.

 

Fotogaléria k novinke:
Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ Návšteva z Budapešti<br/>DPMŽ

Naspäť

Želáte si dostávať aktuálne informácie? Prihláste sa do mailinglistu alebo využite odber správ pomocou RSS.

Využívate mimoriadne spoje MHD dňa 24.12.?
Archív ankiet
en English version
Vyhľadanie spojenia
Vymeniť