4. Európsky deň trolejbusov

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. sa pripája k celoeurópskej kampani na podporu dopravy s elektrickým pohonom. Jednou zo súčastí kampane je aj Európsky deň trolejbusov, ktorý patrí vždy sobote v Európskom týždni mobility. Hlavným cieľom tejto akcie je propagovanie verejnej dopravy elektrickými vozidlami ako dopravy, ktorá je priateľská k životnému prostrediu a ekologicky udržateľná forma verejnej dopravy. V oblasti mestskej udržateľnej mobility európskych miest tvorí jeden z kľúčových prvkov. Iniciatívu v tejto oblasti vyvíja najmä konzorcium miest združených v európskom projekte Trolley.

Tento rok sa do (už štvrtého) Európskeho dňa trolejbusov zapojil aj Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. a stal sa tak súčasťou rodiny 27 miest zo 16 krajín. Trolejbusová doprava v Žiline tvorí nosný systém verejnej prepravy osôb a DPMŽ sa taktiež stotožňuje s názormi zainteresovaných šestnástich štátov Európy. A to konkrétne, že trolejbusová doprava je ekologická, negeneruje nadmerné hlukové zaťaženie, je bezpečná, pohodlná a v konečnom dôsledku je možné ju označiť ako jeden zo stavebných prvkov európskej verejnej dopravy budúcnosti.

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. pripravil, v rámci dňa otvorených dverí, informácie pre návštevníkov, z ktorých sa dozvedia zaujímavé informácie o trolejbusovej doprave v Žiline.

Zapojte sa do Európskeho dňa trolejbusov a vyhrajte jedno zo 100 tričiek navrhnutých exkluzívne pre trolejbusovú kampaň. Stačí vyplniť prázdne políčka na letáku, ktoré sú umiestnené v trolejbusoch na madlách a odoslať na uvedenú adresu v spodnej časti letáku prostredníctvom e-mailu (text, scan alebo fotografia letáku) alebo poštou.

DPMŽ

Dokumenty na stiahnutie:

Fotogaléria k novinke:
4th ETD<br/>DPMŽ 4th ETD<br/>DPMŽ

Naspäť

Želáte si dostávať aktuálne informácie? Prihláste sa do mailinglistu alebo využite odber správ pomocou RSS.

Využívate mimoriadne spoje MHD na cintoríny pri príležitosti sviatku Pamiatky zosnulých?

Archív ankiet
en English version
Vyhľadanie spojenia
Vymeniť