Nové trolejbusy v Žiline

V uliciach Žiliny je od dnes možné vidieť nový typ trolejbusu, ktorý Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. obdržal na základe rámcovej dohody na desať kusov zo Škody Electric a.s. Ide o prvý kus trolejbusu ŠKODA 31 Tr SOR, ktorých bude celkovo 7 kusov. Súčasťou dodávky budú ešte 3 kusy trolejbusov ŠKODA 30 Tr SOR.

V najbližších dňoch sa bude tento trolejbus objavovať v uliciach ešte stále v režime "Skúšobnej jazdy", keďže je potrebné zabezpečiť preškolenie vodičov. Ďalšie trolejbusy zo spomínanej dodávky budú do Žiliny postupne dodávané v priebehu celého novembra a ešte aj začiatkom decembra. Predpokladané zahájenie prevádzky týchto trolejbusov aj s cestujúcimi je naplánované v druhej polovici decembra.

Veríme, že týmto krokom sa trolejbusová doprava v Žiline skvalitní a pre cestujúcich zatraktívni. Nakoľko ide o celonízkopodlažné trolejbusy, začína sa proces, ktorý postupne mestskú trolejbusovú dopravu priblíži k štandardom, ktoré sú pre ostatné európske mestá samozrejmosťou. Veríme, že cestujúca verejnosť kvality takejto prepravy ocení už čoskoro.

DPMŽ

Fotogaléria k novinke:
Prvý nový trolejbus ŠKODA 31 Tr<br/>DPMŽ Prvý nový trolejbus ŠKODA 31 Tr<br/>DPMŽ Prvý nový trolejbus ŠKODA 31 Tr<br/>DPMŽ Prvý nový trolejbus ŠKODA 31 Tr<br/>DPMŽ Prvý nový trolejbus ŠKODA 31 Tr<br/>DPMŽ Prvý nový trolejbus ŠKODA 31 Tr<br/>DPMŽ

Naspäť

Želáte si dostávať aktuálne informácie? Prihláste sa do mailinglistu alebo využite odber správ pomocou RSS.

Využívate mimoriadne spoje MHD na cintoríny pri príležitosti sviatku Pamiatky zosnulých?

Archív ankiet
en English version
Vyhľadanie spojenia
Vymeniť