Dopravný podnik testuje ďalší nízkopodlažný autobus

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. po mesiaci prichádza s ďalšou možnosťou pre cestujúcich v žilinskej MHD, vyskúšať si taký typ celonízkopodlažného autobusu, ktorý vo svojom vozidlovom parku ešte nemá. Tentokrát ide o spoluprácu so spoločnosťou SOLARIS Slovakia, ktorá Dopravnému podniku zapožičala predvádzací autobus SOLARIS Urbino 12. Ide o celonízkopodlažný autobus pre mestskú prevádzku s dĺžkou 12 metrov, obsaditeľnosťou 28 miest na sedenie a 72 miest na státie. Podrobnejšie technické parametre o tomto type autobusu možno nájsť na stránke výrobcu, spoločnosti SOLARIS.

Autobus bude v období od 9.12. do 22.12.2011 postupne nasadzovaný na všetky linky MHD, aby si jazdu v tomto autobuse mohlo vyskúšať čo najviac cestujúcich. Autobus je vybavený informačným systémom, ktorý je totožný so systémom vo vozidlách Dopravného podniku a preto pri cestovaní v tomto autobuse platia rovnaké podmienky označovania cestovných lístkov, ako pri cestovaní ostatnými vozidlami DPMŽ.
Niekoľko fotografií si môžete pozrieť vo fotogalérii k tejto novinke.

Veríme, že testovacia prevádzka aj tohto typu autobusu sa stretne s pozitívnym ohlasom u cestujúcej verejnosti. Radi privítame všetky názory cestujúcich s cestovaním v tomto autobuse formou hlasovania v ankete alebo formou elektronickej či listovej pošty.

Fotogaléria k novinke:
Predvádzací Solaris Urbino 12<br/>DPMŽ Predvádzací Solaris Urbino 12<br/>DPMŽ Predvádzací Solaris Urbino 12<br/>DPMŽ Predvádzací Solaris Urbino 12<br/>DPMŽ Predvádzací Solaris Urbino 12<br/>DPMŽ Predvádzací Solaris Urbino 12<br/>DPMŽ Predvádzací Solaris Urbino 12<br/>JŠ Predvádzací Solaris Urbino 12<br/>JŠ

Naspäť

Želáte si dostávať aktuálne informácie? Prihláste sa do mailinglistu alebo využite odber správ pomocou RSS.

Využívate mimoriadne spoje MHD na cintoríny pri príležitosti sviatku Pamiatky zosnulých?

Archív ankiet
en English version
Vyhľadanie spojenia
Vymeniť