Spustenie prevádzky nových autobusov s hybridným pohonom

Mesto Žilina a Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. spoločne pokračujú v obnove vozidlového parku opäť ďalšou etapou. V novembri minulého roku pribudlo do vozidlového parku 15 ks nových nízkopodlažných trolejbusov, ktoré už viac ako pol roka spoľahlivo slúžia žilinskej cestovateľskej verejnosti.

Mesto Žilina a jeho dopravný podnik v týchto dňoch realizuje, v poradí už piatu, etapu obnovy vozidlového parku, v podobe nákupu 16 nízkopodlažných autobusov s hybridným pohonom. Autobusy boli vyrobené vo francúzskom meste Annonay a sú postavené na karosérii mestského modelu IVECO Urbanway.

V autobusoch je zdrojom pohonu hybridná sústava HybriDrive, ktorá pozostáva z modulárneho trakčného systému od americkej spoločnosti BAE (elektrický trakčný motor, integrovaný generátor) a z dieselového motora Iveco Tector 7.

Pri príležitosti dodania prvej väčšej časti dodávky nových autobusov, pozývame všetkých cestujúcich, obyvateľov mesta a priaznivcov MHD na slávnostné spustenie, ktoré sa uskutoční dňa

15. júna 2018 o 15:00 hod.

na  Hlinkovom námestí v Žiline.

Na konci programu bude pre zúčastnených pripravená prezentačná okružná jazda mestom, počas ktorej si budú môcť cestujúci vychutnať jazdu novými nízkopodlažným autobusmi s hybridným pohonom.

Tešíme sa na Vašu návštevu. 

- DPMŽ -

Projekt „Modernizácia vozidlového parku nákupom autobusov MHD v Žiline“ je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

 

Fotogaléria k novinke:
<br/>

Naspäť

Používate aplikáciu "Smart Žilina", ktorá ponúka on-line dopravné informácie?
Archív ankiet
SK | EN
Vyhľadanie spojenia
Vymeniť