Spustenie prevádzky nových autobusov s hybridným pohonom

Mesto Žilina a Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. spoločne pokračujú v obnove vozidlového parku opäť ďalšou etapou. V novembri minulého roku pribudlo do vozidlového parku 15 ks nových nízkopodlažných trolejbusov, ktoré už viac ako pol roka spoľahlivo slúžia žilinskej cestovateľskej verejnosti.

Mesto Žilina a jeho dopravný podnik v týchto dňoch realizuje, v poradí už piatu, etapu obnovy vozidlového parku, v podobe nákupu 16 nízkopodlažných autobusov s hybridným pohonom. Autobusy boli vyrobené vo francúzskom meste Annonay a sú postavené na karosérii mestského modelu IVECO Urbanway.

V autobusoch je zdrojom pohonu hybridná sústava HybriDrive, ktorá pozostáva z modulárneho trakčného systému od americkej spoločnosti BAE (elektrický trakčný motor, integrovaný generátor) a z dieselového motora Iveco Tector 7.

Pri príležitosti dodania prvej väčšej časti dodávky nových autobusov, pozývame všetkých cestujúcich, obyvateľov mesta a priaznivcov MHD na slávnostné spustenie, ktoré sa uskutoční dňa

15. júna 2018 o 15:00 hod.

na  Hlinkovom námestí v Žiline.

Na konci programu bude pre zúčastnených pripravená prezentačná okružná jazda mestom, počas ktorej si budú môcť cestujúci vychutnať jazdu novými nízkopodlažným autobusmi s hybridným pohonom.

Tešíme sa na Vašu návštevu. 

- DPMŽ -

Projekt „Modernizácia vozidlového parku nákupom autobusov MHD v Žiline“ je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

 

Fotogaléria k novinke:
<br/>

Naspäť

Želáte si dostávať aktuálne informácie? Prihláste sa do mailinglistu alebo využite odber správ pomocou RSS.

Ktorá sprievodná akcia na Dni otvorených dverí DPMŽ sa Vám najviac páčila?


Archív ankiet
en English version
Vyhľadanie spojenia
Vymeniť