Spustenie prevádzky nových autobusov 2014

Mesto Žilina a Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. pokračujú v obnove vozidlového parku. Od roku 2012 bola postupne spustená prevádzka 15 nových nízkopodlažných trolejbusov. Tentokrát ide o nové autobusy, ktoré budú slávnostne zaradené do prevádzky v stredu 12. novembra 2014 o 11:00 hod. na Námestí Andreja Hlinku

Konkrétne ide o 5 kusov autobusov typu SOLARIS Urbino 12, ktoré svojimi výhodami zvýšia nielen kvalitu mestskej hromadnej dopravy v Žiline, ale zároveň ju zatraktívnia vo vzťahu k cestujúcim. Všetkých päť autobusov bude nízkopodlažných v rozsahu celého interiéru a plne klimatizovaných - osobitne v kabíne vodiča a osobitne v priestore pre cestujúcich.
Podobne, ako všetky nové nízkopodlažné trolejbusy, tak aj nové autobusy budú vybavené tarifným a informačným systémom s LCD panelmi slúžiacimi na zobrazovanie dôležitých oznamov a aktuálnych údajov o cestovnom poriadku, ako aj kamerovým systémom.
Nástup a výstup na zastávkach bude cestujúcim umožnený prostredníctvom systému dopytového ovládania dverí, ktorý už môžu poznať z nízkopodlažných trolejbusov. Pri obstarávaní vozidiel bolo myslené aj na slabozrakých a nevidiacich, a tak výbava autobusov zahŕňa aj vonkajší hlásič čísla a smeru linky. 

Staré vozidlá, ktoré dopravný podnik vyradí si vyžadovali neúmerne vysoké prostriedky na údržbu a samotnú prevádzku. Priemerný vek autobusov, určených na vyradenie z prevádzky, je takmer 19 rokov. Z tohto titulu bolo nevyhnutné pokračovať v postupnej obnove vozidlového parku prostredníctvom nákupu nových autobusov. Tie boli finacované z vlastných zdrojov dopravného podniku, bez úveru, vo výške 990 000 €.

Touto cestou by sme chceli zároveň pozvať všetkých cestujúcich, obyvateľov mesta a priaznivcov MHD na slávnostné spustenie prevádzky piatich autobusov typu SOLARIS Urbino 12.

 - DPMŽ -

Fotogaléria k novinke:
Nové autobusy Solaris Urbino 12<br/> Nové autobusy Solaris Urbino 12<br/> Nové autobusy Solaris Urbino 12<br/> Nové autobusy Solaris Urbino 12<br/> Nové autobusy Solaris Urbino 12 už v Žiline<br/>DPMŽ Nové autobusy Solaris Urbino 12 už v Žiline<br/>DPMŽ Nové autobusy Solaris Urbino 12 už v Žiline<br/>DPMŽ Nové autobusy Solaris Urbino 12 už v Žiline<br/>DPMŽ Nové autobusy Solaris Urbino 12<br/>DPMŽ Nové autobusy Solaris Urbino 12 už v Žiline<br/>DPMŽ Nové autobusy Solaris Urbino 12 už v Žiline<br/>DPMŽ

Naspäť

Želáte si dostávať aktuálne informácie? Prihláste sa do mailinglistu alebo využite odber správ pomocou RSS.

Využívate mimoriadne spoje MHD na cintoríny pri príležitosti sviatku Pamiatky zosnulých?

Archív ankiet
en English version
Vyhľadanie spojenia
Vymeniť