Ďalšie nové trolejbusy v Žiline

V Dopravnom podniku mesta Žiliny s.r.o.  pokračuje obnova vozidlového parku trolejbusov. V priebehu mesiaca december 2013 bolo dodaných do žilinského depa trolejbusov ďalších päť trolejbusov.
Ide o 4 kusy celonízkopodlažných trolejbusov ŠKODA 30Tr dĺžky 12 metrov a 1 kus trolejbusu ŠKODA 31Tr dĺžky 18m. Oba typy sú už cestujúcim v Žiline dobre známe, nakoľko v minulom roku Dopravný podnik spustil do prevádzky po dlhých 10-tich rokoch 10 kusov nízkopodlažných trolejbusov. Tieto vozidlá jazdia na trolejbusových linkách už od 20.12.2012 a do konca roku 2013 už najazdili spolu 572 340 km.
Aj tohtoročná dodávka vozidiel je vo farebnom vyhotovení žltá-zelená-biela, vozidlá sú vybavené výklopnou plošinou pre invalidné vozíky a súčasťou výbavy je aj kompletný elektronický informačný a tarifný systém. Nechýba ani kamerový systém či klimatizácia kabíny ako aj akustické hlásiče pre slabozrakých a nevidiacich cestujúcich. Oproti minuloročným modelom sú tohtoročné trolejbusy vybavené mäkšími sedadlami a väčším priestorom pre pohyb cestujúcich v oblasti druhých a tretích dverí. Kĺbový trolejbus je v priestore štvrtých dverí vybavený dodatočným priestorom pre umiestnenie detského kočíka, čím sa umožní preprava väčšieho počtu detských kočíkov v jednom vozidle.

Na nových trolejbusoch boli vykonané všetky technicko-bezpečnostné a iné povinné skúšky a do ostrej prevádzky budú slávnostne spustené 14. januára 2014 o 10:00 hod. v priestoroch zastávky MHD Jaseňová na Solinkách. Na túto udalosť pozývame aj širokú verejnosť. Po slávnostnom spustení prevádzky bude pre verejnosť zabezpečená prezentačná jazda ulicami Žiliny.

DPMŽ

Fotogaléria k novinke:
Ďalšie nové trolejbusy v Žiline<br/>DPMŽ Ďalšie nové trolejbusy v Žiline<br/>DPMŽ Ďalšie nové trolejbusy v Žiline<br/>DPMŽ Ďalšie nové trolejbusy v Žiline<br/>DPMŽ Ďalšie nové trolejbusy v Žiline<br/>DPMŽ Ďalšie nové trolejbusy v Žiline<br/>DPMŽ

Naspäť

Želáte si dostávať aktuálne informácie? Prihláste sa do mailinglistu alebo využite odber správ pomocou RSS.

Vedeli ste, že na našej stránke máme aj sekciu „Najčastejšie otázky“?
Archív ankiet
en English version
Vyhľadanie spojenia
Vymeniť