Dopravný podnik testuje ďalší nízkopodlažný autobus

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. po mesiaci prichádza s ďalšou možnosťou pre cestujúcich v žilinskej MHD, vyskúšať si taký typ celonízkopodlažného autobusu, ktorý vo svojom vozidlovom parku ešte nemá. Tentokrát ide o spoluprácu so spoločnosťou SOLARIS Slovakia, ktorá Dopravnému podniku zapožičala predvádzací autobus SOLARIS Urbino 12. Ide o celonízkopodlažný autobus pre mestskú prevádzku s dĺžkou 12 metrov, obsaditeľnosťou 28 miest na sedenie a 72 miest na státie. Podrobnejšie technické parametre o tomto type autobusu možno nájsť na stránke výrobcu, spoločnosti SOLARIS.

Autobus bude v období od 9.12. do 22.12.2011 postupne nasadzovaný na všetky linky MHD, aby si jazdu v tomto autobuse mohlo vyskúšať čo najviac cestujúcich. Autobus je vybavený informačným systémom, ktorý je totožný so systémom vo vozidlách Dopravného podniku a preto pri cestovaní v tomto autobuse platia rovnaké podmienky označovania cestovných lístkov, ako pri cestovaní ostatnými vozidlami DPMŽ.
Niekoľko fotografií si môžete pozrieť vo fotogalérii k tejto novinke.

Veríme, že testovacia prevádzka aj tohto typu autobusu sa stretne s pozitívnym ohlasom u cestujúcej verejnosti. Radi privítame všetky názory cestujúcich s cestovaním v tomto autobuse formou hlasovania v ankete alebo formou elektronickej či listovej pošty.

Fotogaléria k novinke:
Predvádzací Solaris Urbino 12<br/>DPMŽ Predvádzací Solaris Urbino 12<br/>DPMŽ Predvádzací Solaris Urbino 12<br/>DPMŽ Predvádzací Solaris Urbino 12<br/>DPMŽ Predvádzací Solaris Urbino 12<br/>DPMŽ Predvádzací Solaris Urbino 12<br/>DPMŽ Predvádzací Solaris Urbino 12<br/>JŠ Predvádzací Solaris Urbino 12<br/>JŠ

Naspäť

Navštívili ste už naše nové predajné miesto na Ul. republiky 2?


Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.