Minister dopravy navštívil DPMŽ

Dňa 20.5.2019 Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o., v spolupráci s mestom Žilina, úspešne ukončili druhú fázu obnovy vozidlového parku trolejbusov, ktorá sa realizovala prostredníctvom dvoch projektov spolufinancovaných Európskou úniou. Pri tejto príležitosti prijal pozvanie aj minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek, ktorý zavítal do Žiliny a osobne zagratuloval zástupcom DPMŽ a mesta Žilina k zmodernizovanému vozidlovému parku.

Konkrétne, boli do prevádzky uvedené posledné dodané kusy nízkopodlažných trolejbusov Škoda 26Tr- Solaris a  nízkopodlažných (kĺbových) trolejbusov Škoda 27Tr-Solaris. A práve v poslednom menovanom type absolvoval minister Érsek okružnú jazdu po Žiline.

Cestujúca verejnosť môže teda využívať, v rámci MHD, 27 kusov nových trolejbusov, z toho 18 trolejbusov je dlhých/kĺbových a 9 kusov je krátkych/sólo. Tieto nové trolejbusy, spolu s novými autobusmi v počte 32 kusov (taktiež zakúpené cez projekt spolufinancovaný Európskou úniou), predstavujú pre DPMŽ kompletne vynovený vozový park, ktorý sa stal jedným z najmodernejších vozidlových parkov v rámci regiónu strednej Európy.

Žilinčania sa však môžu tešiť ešte na jednu technologickú novinku -  dva trolejbusy s pomocným batériovým pohonom. Tie by mali byť dodané do dopravného podniku začiatkom roka 2020 a primárne by mali zabezpečovať dopravné spojenie sídlisk s obľúbenou rekreačno-športovou časťou Žiliny - Vodným dielom.

Ministrovi dopravy a výstavby boli súčasne predstavené aj ďalšie významné pripravované projektové zámery v podobe výstavby a modernizácie údržbovej základne trolejbusov a modernizácie infrašktruktúry trolejbusovej dráhy a meniarní v Žiline. A to najmä z dôvodu, že spomínané projekty by mali byť tiež realizované prostredníctvom eurofondov.

Nutnosť modernizovať nielen vozidlový park, ale aj infraštruktúru si uvedomuje aj ministerstvo, ktoré po dohode s primátorom Žiliny, Petrom Fiabáne, vyčlení finančné prostriedky určené na prípravu dvoch spomínaných projektov. "Som veľmi rád, že Žilina využíva eurofondy naplno a spoločne pripravujeme ďalšie investície na rozvoj dopravnej siete," povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

- DPMŽ -

 

Fotogaléria k novinke:
Obnova parku trolejbusov<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ Minister dopravy v DPMŽ<br/>DPMŽ

Naspäť

Navštívili ste už naše nové predajné miesto na Ul. republiky 2?


Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.