Nové trolejbusy spustené do prevádzky

Dňa 21. novembra 2017 Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. slávnostne spustil prevádzku ôsmich nových nízkopodlažných kĺbových trolejbusov typu ŠKODA 27Tr-Solaris, ktorou zavŕšil štvrtú etapu obnovy vozidlového parku. Oficiálne predstavenie nových trolejbusov sa konalo v trolejbusovom depe mestskej hromadnej dopravy na Kvačalovej ulici za účasti riaditeľa DPMŽ Jána Barienčíka, primátora mesta Žilina Igora Chomu, Karla Majera člena predstavenstva spoločnosti ŠKODA ELECTRIC a.s. a Ľubomíra Melichara konateľa spoločnosti SOLARIS SLOVAKIA, s.r.o.

Na slávnostné spustenie prevádzky sa prišla pozrieť aj cestujúca verejnosť, pre ktorú bola zabezpečená prezentačná jazda po trase Kvačalova - Hálkova - Železničná stanica - Veľká okružná, AUPARK - Kvačalova. Počas tejto jazdy si mohli cestujúci vyskúšať jazdné vlastnosti trolejbusov a oboznámiť sa s interiérom a jeho moderným vybavením.

V popoludňajších hodinách bolo niekoľko nových nízkopodlažných trolejbusov ŠKODA 27tr-Solaris nasadených do prevádzky MHD. Od tohto dňa ich tak môžu cestujúci stretnúť na linkách č. 4, 6, 7 a 14. Ďalšie trolejbusy budú nasadené do prevádzky v najbližších dňoch tohto týždňa.

Viac informácií o nových trolejbusoch získate tu.

Všetkým cestujúcim prajeme pohodlné a bezpečné cestovanie.

Projekt „Nízkopodlažné a energeticky úsporné trolejbusy a trolejbusy s pomocným pohonom pre Žilinu“ je spolufinancovaný Európskou úniou.

 

TECHNICKÉ PARAMETRE

ŠKODA 27Tr-Solaris

Rozmery a prepravné parametre
Dĺžka:18 250 mm
Šírka: 2 550 mm
Výška: 3 400 mm
Počet miest na sedenie: 42
Počet miest na státie: 89
Prevádzková hmotnosť: 16 715 kg
Výkon motora: 250 kW
Menovité napätie motora: 425 V
Prúd pri trvalom výkone motora: 428 A
Maximálna rýchlosť: 65 km/h

Interiér
- klimatizovaný priestor pre cestujúcich,
- samostatná klimatizácia pre vodiča,
- kamerový systém,
- moderné označovače cestovných lístkov s dotykovým ovládaním,
- USB zásuvky pre nabíjanie mobilných zariadení,
- výklopná nástupná plošina.
 

- DPMŽ -

Fotogaléria k novinke:
Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ

Naspäť

Navštívili ste už naše nové predajné miesto na Ul. republiky 2?


Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.