Informácie o MHD už aj v ZOC MAX

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. pripravil, v spolupráci so ZOC MAX, novinku pre cestujúcich a zároveň návštevníkov obchodného centra. Vo vstupnom vestibule na pravej strane bola nainštalovaná samolepka s informáciami o MHD. Sú tam informácie o odchodoch všetkých liniek v smere do centra mesta a taktiež v smere na sídlisko Vlčince (zastávkové cestovné poriadky). Nechýbajú ani informácie o cenách cestovného, schéma liniek MHD a výňatok z mestského prepravného poriadku.

Novinkou je použitie QR kódu pre každú linku. QR kód (alebo aj matrix barcode) je dvojrozmerný čiarový kód, ktorý môže obsahovať rôzne druhy informácií, napr. webovú adresu, kontaktné informácie osoby (meno, e-mail, telefónne číslo) alebo inú správu (SMS, MMS). Viac informácií o QR kóde nájdete na stránkach Wikipédie.

V našom prípade je v tomto QR kóde uložené internetové prepojenie na stránku Dopravného podniku priamo do sekcie "Cestovný poriadok" a konkrétne na vybranú linku a zastávku "Limbová". Podmienkou na prečítanie tohto kódu je mať zariadenie, ktoré je schopné ho dekódovať , napr. mobilný telefón, a pripojenie na internet. Ak chcete vedieť, či Váš telefoń podporuje aplikáciu na čítanie QR kódov, kliknite napr. na toto prepojenie. Uvedená aplikácia s určitosťou funguje na telefónoch iPhone (stiahni).

Veríme, že aj tieto informácie v Zábavno-obchodnom centre MAX prispejú k príjemnému a pohodlnému nákupu alebo návšteve Vašich obľúbených miest a novinka v podobe QR kódov umožní cestujúcim dostať sa pohodlným spôsobom k informáciám o MHD.

DPMŽ

 

 

 

Fotogaléria k novinke:
Informácie o MHD v ZOC MAX<br/> Informácie o MHD v ZOC MAX<br/> Informácie o MHD v ZOC MAX<br/> Informácie o MHD v ZOC MAX<br/> QR kód, ktorý obsahuje základné informácie o DPMŽ s.r.o.<br/>

Naspäť

Ktorú mobilnú aplikáciu na vyhľadanie spojenia MHD používate?Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.