Spustenie prevádzky nových autobusov 2014

Mesto Žilina a Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. pokračujú v obnove vozidlového parku. Od roku 2012 bola postupne spustená prevádzka 15 nových nízkopodlažných trolejbusov. Tentokrát ide o nové autobusy, ktoré budú slávnostne zaradené do prevádzky v stredu 12. novembra 2014 o 11:00 hod. na Námestí Andreja Hlinku

Konkrétne ide o 5 kusov autobusov typu SOLARIS Urbino 12, ktoré svojimi výhodami zvýšia nielen kvalitu mestskej hromadnej dopravy v Žiline, ale zároveň ju zatraktívnia vo vzťahu k cestujúcim. Všetkých päť autobusov bude nízkopodlažných v rozsahu celého interiéru a plne klimatizovaných - osobitne v kabíne vodiča a osobitne v priestore pre cestujúcich.
Podobne, ako všetky nové nízkopodlažné trolejbusy, tak aj nové autobusy budú vybavené tarifným a informačným systémom s LCD panelmi slúžiacimi na zobrazovanie dôležitých oznamov a aktuálnych údajov o cestovnom poriadku, ako aj kamerovým systémom.
Nástup a výstup na zastávkach bude cestujúcim umožnený prostredníctvom systému dopytového ovládania dverí, ktorý už môžu poznať z nízkopodlažných trolejbusov. Pri obstarávaní vozidiel bolo myslené aj na slabozrakých a nevidiacich, a tak výbava autobusov zahŕňa aj vonkajší hlásič čísla a smeru linky. 

Staré vozidlá, ktoré dopravný podnik vyradí si vyžadovali neúmerne vysoké prostriedky na údržbu a samotnú prevádzku. Priemerný vek autobusov, určených na vyradenie z prevádzky, je takmer 19 rokov. Z tohto titulu bolo nevyhnutné pokračovať v postupnej obnove vozidlového parku prostredníctvom nákupu nových autobusov. Tie boli finacované z vlastných zdrojov dopravného podniku, bez úveru, vo výške 990 000 €.

Touto cestou by sme chceli zároveň pozvať všetkých cestujúcich, obyvateľov mesta a priaznivcov MHD na slávnostné spustenie prevádzky piatich autobusov typu SOLARIS Urbino 12.

 - DPMŽ -

Fotogaléria k novinke:
Nové autobusy Solaris Urbino 12<br/> Nové autobusy Solaris Urbino 12<br/> Nové autobusy Solaris Urbino 12<br/> Nové autobusy Solaris Urbino 12<br/> Nové autobusy Solaris Urbino 12 už v Žiline<br/>DPMŽ Nové autobusy Solaris Urbino 12 už v Žiline<br/>DPMŽ Nové autobusy Solaris Urbino 12 už v Žiline<br/>DPMŽ Nové autobusy Solaris Urbino 12 už v Žiline<br/>DPMŽ Nové autobusy Solaris Urbino 12<br/>DPMŽ Nové autobusy Solaris Urbino 12 už v Žiline<br/>DPMŽ Nové autobusy Solaris Urbino 12 už v Žiline<br/>DPMŽ

Naspäť

Navštívili ste už naše nové predajné miesto na Ul. republiky 2?


Archív ankiet
SK | EN
Nový vyhľadávač spojenia na mybus.dpmz.skPripravujeme pre vás nový eshop.