Skúšobná prevádzka informačnej televízie v autobuse MHD

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. spustil skúšobnú prevádzku informačnej televízie v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy. Do priestoru pre cestujúcich v nízkopodlažnom autobuse bol nainštalovaný obojstranný LCD panel, na ktorom beží projekcia filmov prehliadky EKOTOPFILM. Ide o dokumentárne filmy s enviromentálnou tematikou, ktoré sú vysielané v nastavených cykloch. Jednotlivé filmy sú doplnené aj šotmi s komerčným zameraním.
Zároveň v dolnej časti obrazovky beží vo forme titulkov informácia o skúšobnej prevádzke celého projektu. V budúcnosti by mal byť tento text nahradený aktuálnym všeobecným spravodajstvom v podobe nepretržitej slučky, ako je známy z vysielaní spravodajských televízií (napr. TA3 alebo ČT24), ktorý môže byť doplnený aktuálnymi informáciami z prostredia mesta Žilina alebo dopravnými informáciami z prostredia MHD.
Podobné projekty v súčasnosti fungujú v autobusoch a električkách Dopravného podniku Bratislava, a.s. a tiež v Tatranskom eko Ski Buse.

V prípade, že po skončení skúšobnej prevádzky bude projekt pokračovať, objavia sa na obrazovkách tejto televízie aj informácie z prostredia mesta Žilina, resp. Dopravného podniku mesta Žiliny s.r.o..

DPMŽ

Fotogaléria k novinke:
Skúšobná prevádzka informačnej televízie<br/>DPMŽ Skúšobná prevádzka informačnej televízie<br/>DPMŽ Skúšobná prevádzka informačnej televízie<br/>DPMŽ Skúšobná prevádzka informačnej televízie<br/>DPMŽ Skúšobná prevádzka informačnej televízie<br/>DPMŽ Skúšobná prevádzka informačnej televízie<br/>DPMŽ Skúšobná prevádzka informačnej televízie<br/>DPMŽ

Naspäť

Želáte si dostávať aktuálne informácie? Prihláste sa do mailinglistu alebo využite odber správ pomocou RSS.

Využívate mimoriadne spoje MHD na cintoríny pri príležitosti sviatku Pamiatky zosnulých?

Archív ankiet
en English version
Vyhľadanie spojenia
Vymeniť