Nové trolejbusy spustené do prevádzky

Dňa 21. novembra 2017 Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. slávnostne spustil prevádzku ôsmich nových nízkopodlažných kĺbových trolejbusov typu ŠKODA 27Tr-Solaris, ktorou zavŕšil štvrtú etapu obnovy vozidlového parku. Oficiálne predstavenie nových trolejbusov sa konalo v trolejbusovom depe mestskej hromadnej dopravy na Kvačalovej ulici za účasti riaditeľa DPMŽ Jána Barienčíka, primátora mesta Žilina Igora Chomu, Karla Majera člena predstavenstva spoločnosti ŠKODA ELECTRIC a.s. a Ľubomíra Melichara konateľa spoločnosti SOLARIS SLOVAKIA, s.r.o.

Na slávnostné spustenie prevádzky sa prišla pozrieť aj cestujúca verejnosť, pre ktorú bola zabezpečená prezentačná jazda po trase Kvačalova - Hálkova - Železničná stanica - Veľká okružná, AUPARK - Kvačalova. Počas tejto jazdy si mohli cestujúci vyskúšať jazdné vlastnosti trolejbusov a oboznámiť sa s interiérom a jeho moderným vybavením.

V popoludňajších hodinách bolo niekoľko nových nízkopodlažných trolejbusov ŠKODA 27tr-Solaris nasadených do prevádzky MHD. Od tohto dňa ich tak môžu cestujúci stretnúť na linkách č. 4, 6, 7 a 14. Ďalšie trolejbusy budú nasadené do prevádzky v najbližších dňoch tohto týždňa.

Viac informácií o nových trolejbusoch získate tu.

Všetkým cestujúcim prajeme pohodlné a bezpečné cestovanie.

Projekt „Nízkopodlažné a energeticky úsporné trolejbusy a trolejbusy s pomocným pohonom pre Žilinu“ je spolufinancovaný Európskou úniou.

 

TECHNICKÉ PARAMETRE

ŠKODA 27Tr-Solaris

Rozmery a prepravné parametre
Dĺžka:18 250 mm
Šírka: 2 550 mm
Výška: 3 400 mm
Počet miest na sedenie: 42
Počet miest na státie: 89
Prevádzková hmotnosť: 16 715 kg
Výkon motora: 250 kW
Menovité napätie motora: 425 V
Prúd pri trvalom výkone motora: 428 A
Maximálna rýchlosť: 65 km/h

Interiér
- klimatizovaný priestor pre cestujúcich,
- samostatná klimatizácia pre vodiča,
- kamerový systém,
- moderné označovače cestovných lístkov s dotykovým ovládaním,
- USB zásuvky pre nabíjanie mobilných zariadení,
- výklopná nástupná plošina.
 

- DPMŽ -

Fotogaléria k novinke:
Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ Spustenie prevádzky nových trolejbusov<br/>DPMŽ

Naspäť

Želáte si dostávať aktuálne informácie? Prihláste sa do mailinglistu alebo využite odber správ pomocou RSS.

Využívate mimoriadne spoje MHD na cintoríny pri príležitosti sviatku Pamiatky zosnulých?

Archív ankiet
en English version
Vyhľadanie spojenia
Vymeniť