Spustenie prevádzky nových trolejbusov 2017

Mesto Žilina a Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. pokračujú v obnove vozidlového parku, ktorá sa začala už v roku 2012 a 2013, kedy bola postupne spustená prevádzka 10 nízkopodlažných trolejbusov značky ŠKODA 30Tr SOR a ŠKODA 31Tr SOR a následne bolo v roku 2014 uvedených do prevádzky päť nízkopodlažných trolejbusov rovnakej značky. Zatiaľ posledná obnova vozidlového parku prebehla koncom roku 2014 nákupom piatich kusov nízkopodlažných autobusov značky SOLARIS Urbino 12.

V súčasnosti tak prebieha, v poradí už štvrtá, etapa obnovy vozidlového parku, v podobe nákupu 15 nízkopodlažných trolejbusov. Konkrétne ide o 12 kusov kĺbových trolejbusov značky ŠKODA 27Tr-Solaris a 3 kusy sólo trolejbusu ŠKODA 26Tr-Solaris. Keďže oba typy trolejbusov majú v Žiline svetovú premiéru, museli pred samotným uvedením do prevádzky absolvovať homologizačný proces (viac informácií tu).

Dňa 6.11.2017 bol Ministerstvom dopravy a výstavby SR schválený nový typ trolejbusu ŠKODA 27Tr-Solaris na prevádzku na trolejbusových dráhach v SR. 

Pri tejto príležitosti pozývame všetkých cestujúcich, obyvateľov mesta a priaznivcov MHD na slávnostné spustenie, ktoré sa uskutoční dňa

21. novembra 2017 o 10:30 hod.

v priestoroch trolejbusového depa na Kvačalovej ulici 2 v Žiline.

Na konci programu bude pre zúčastnených pripravená prezentačná okružná jazda mestom, počas ktorej si budú môcť cestujúci vychutnať jazdu novým nízkopodlažným trolejbusom ŠKODA 27Tr-Solaris.

Tešíme sa na Vašu návštevu. 

- DPMŽ -

Projekt „Nízkopodlažné a energeticky úsporné trolejbusy a trolejbusy s pomocným pohonom pre Žilinu“ je spolufinancovaný Európskou úniou.

 

Dokumenty na stiahnutie:

Naspäť

Želáte si dostávať aktuálne informácie? Prihláste sa do mailinglistu alebo využite odber správ pomocou RSS.

Využívate mimoriadne spoje MHD na cintoríny pri príležitosti sviatku Pamiatky zosnulých?

Archív ankiet
en English version
Vyhľadanie spojenia
Vymeniť