Wi-Fi internet už v 20 vozidlách DPMŽ

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. spustil v októbri testovaciu prevádzku bezplatného poskytovania Wi-Fi pripojenia na internet vo svojich piatich trolejbusoch. Po vyhodnotení testovacej prevádzky počas októbra a novembra, kedy sa počas zhruba 3 týždňov pripojilo 4.135 užívateľov, bol počet vozidiel s Wi-Fi pripojením rozšírený o ďalších 15 vozidiel.

Od 18.12.2014 premáva na linkách MHD celkovo 15 trolejbusov Škoda 30 a 31 Tr a 5 nových autobusov Solaris Urbino 12, ktoré umožňujú cestujúcim pripojenie na internet s ich mobilným zariadením. Rýchlosť pripojenia sa pohybje v rozpätí od 1 do 6 Mbit/s, v závislosti od počtu pripojených užívateľov. Vozidlá, sú označené logom Wi-Fi na oboch stranách karosérie. Názov siete je Orange-free, pričom pri prvom prihlásení sa na prehliadači zariadenia objaví úvodná stránka s reklamou, ktorú spravuje spoločnosť See&Go, s.r.o.. Pre vstup na internet je potrebné odkliknúť úvodnú reklamnú obrazovku alebo kliknúť na spodný button/panel - viď obrazová príloha.

Veríme, že cestujúci ocenia aj túto službu zo strany Dopravného podniku a že im to spríjemní cestovanie mestskou hromadnou dopravou v Žiline.

DPMŽ

Fotogaléria k novinke:
Wi-Fi vo vozidlách DPMŽ<br/>DPMŽ Wi-Fi vo vozidlách DPMŽ<br/>DPMŽ Wi-Fi vo vozidlách DPMŽ<br/>DPMŽ Wi-Fi - úvodná obrazovka<br/>DPMŽ Wi-Fi - úvodná obrazovka<br/>DPMŽ

Naspäť

Želáte si dostávať aktuálne informácie? Prihláste sa do mailinglistu alebo využite odber správ pomocou RSS.

Využívate mimoriadne spoje MHD na cintoríny pri príležitosti sviatku Pamiatky zosnulých?

Archív ankiet
en English version
Vyhľadanie spojenia
Vymeniť