"Škola šmyku" v priestoroch areálu DPMŽ

Dňa 2. apríla 2014 sa v areáli Dopravného podniku mesta Žiliny s.r.o. na Košickej ulici uskutočnilo slávnostné spustenie "Školy šmyku", s iniciatívou ktorej prišlo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline a Žilinský samosprávny kraj. Oslovili zástupcov Dopravnej akadémie v Žiline, ktorej študenti s čerstvým vodičským oprávnením sú jedni z tých vodičov, ktorí sa v reálnej premávke s takýmito krízovými situáciami ešte nestretli.
Záštitu nad týmto podujatím prevzal predseda Žilinského samosprávneho kraja Ing. Juraj Blanár a riaditeľ KR PZ v Žiline plk. Mgr. Ivan Špánik, ktorí vo svojich príhovoroch upozornili na zvýšený počet dopravných nehôd v Žilinskom kraji a zároveň vyslovili želanie, aby sa mladí vodiči naučili "na cvičisku" zvládať také situácie, ktoré by v reálnej premávke mohli skončiť dopravnou nehodou s možným zranením alebo dokonca smrťou niektorého z účastníkov cestnej premávky.

Škola šmyku sa bude realizovať od 2.4 - 17.4.2014 a zúčastní sa jej celkom 120 študentov Dopravnej akadémie v Žiline. Odbornú inštruktáž o tom, ako sa naučiť zvládnuť situáciu, keď sa auto dostane do šmyku, bude mladým vodičom poskytovať skúsený odborník a dopravný analytik Ján Bazovský. Súčasťou tohto pilotného projektu je aj odborná inštruktáž prvej pomoci, ktorú zabezpečuje Slovenský čerevený kríž, územný spolok Žilina a prednášky Krajského riaditeľstva PZ v Žiline o trestnoprávnej zodpovednosti účastníkov cestnej premávky.

Sponzormi tohto projektu je KIA motors Slovakia a významný podiel na dosahovaní stanoveného cieľa má aj Dopravný podnik, ktorý poskytol priestory na samotné uskutočnenie "Školy šmyku". Veríme, že aj týmto projektom sa zručnosti mladých vodičov zvýšia a v konečnom dôsledku bude aj Dopravný podnik, ktorého vodiči najazdia na žilinských cestách milióny kilometrov, z tohto projektu profitovať znížením počtu dopravných nehôd medzi vozidlami našej spoločnosti a osobnými motorovými vozidlami.

  DPMŽ

Fotogaléria k novinke:
Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ Škola šmyku<br/>DPMŽ

Naspäť

Želáte si dostávať aktuálne informácie? Prihláste sa do mailinglistu alebo využite odber správ pomocou RSS.

Využívate mimoriadne spoje MHD na cintoríny pri príležitosti sviatku Pamiatky zosnulých?

Archív ankiet
en English version
Vyhľadanie spojenia
Vymeniť