Vyhodnotenie fotosúťaže na tému "DPMŽ - 20 rokov cestujeme spolu"

Fotosúťaž na tému "DPMŽ - 20 rokov cestujeme spolu" vyhlásil Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. 17. júla a do ukončenia termínu súťaže 17. septembra bolo do DPMŽ zaslaných celkom 35 fotografií. Dve fotografie boli zaslané dokonca z Českej republiky a tak súťaž nadobudla aj medzinárodný rozmer.
Dňa 18.9.2013 sa v priestoroch DPMŽ na Kvačalovej ulici uskutočnilo hodnotenie fotografií trolejčlennou porotou, ktorej členom bol aj pán Jozef Feiler, nadšený fotograf, priaznivec MHD a zároveň administrátor web stránky Fotogaléria mesta Žilina, kde je možné nájsť viac ako 30 tisíc fotografií Žiliny v rôznych kategóriách.
Zo zaslaných fotografií z hodnotenia porota vylúčila 10 fotografií, ktoré nemali splnenú podmienku minimálneho rozlíšenia 4 megapixely. Hodnotených bolo  25 fotografií a porota sa uzniesla na nasledovnom poradí:

1. miesto - Dalibor ADAMUS s fotografiou "Malý priaznivec MHD"
2. miesto - Eva DÁVIDÍKOVÁ s fotografiou "Nočné cesty"
3. miesto - Mário KOVÁČ s fotografiou "Zimná idyla na Veľkom dieli s trolejbusom Škoda 15TrM"

Fotografie si môžete pozrieť nižšie.

Porota zároveň vybrala ďalších 17 fotografií, ktoré budú verejnosti predstavené v sobotu 21.9.2013 na Dni otvorených dverí, kde zároveň pán primátor Igor Choma odovzdá súťažiacim, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach, vecné ceny. Výstava všetkých 20-tich fotografií sa taktiež uskutoční v termíne  4.-18.10.2013 v priestoroch Mestského úradu v Žiline. Zároveň si ich môžete prezrieť aj v našej fotogalérii.

Ďakujeme všetkým súťažiacim za ich snahu a zaslanie fotografií. Veríme, že aj touto cestou sa MHD v Žiline dostala viacej do povedomia občanov a návštevníkov mesta Žilina.

DPMŽ

Fotogaléria k novinke:
1. miesto - Malý priaznivec MHD<br/>Dalibor Adamus 2. miesto - Nočné cesty<br/>Eva Dávidíková 3. miesto - Zimná idyla na Veľkom dieli s trolejbusom Škoda 15 TrM<br/>Mário Kováč

Naspäť

Želáte si dostávať aktuálne informácie? Prihláste sa do mailinglistu alebo využite odber správ pomocou RSS.

Využívate mimoriadne spoje MHD na cintoríny pri príležitosti sviatku Pamiatky zosnulých?

Archív ankiet
en English version
Vyhľadanie spojenia
Vymeniť